meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 27 marca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 27 marca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

IV Niedziela Wielkiego Postu „C”

27 marca 2022 roku.

1. Dzisiaj rozpoczynamy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne. Bardzo serdecznie witamy naszego rekolekcjonistę, ojca Macieja Sierzputowskiego ze Zgromadzenia Ducha Świętego i życzymy, aby owoce jego rekolekcyjnego posiewu były obfite i trwałe, przyczyniając się do przemiany naszego chrześcijańskiego życia. Dzisiaj Msze św. z naukami rekolekcyjnymi wg zwykłego porządku niedzielnego. O godz. 15,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 16,3o. Podczas Adoracji okazja do spowiedzi św. O godz. 17,oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. O godz. 20,oo w Kościele Nawiedzenia Msza św. z udziałem przedstawicieli Kościoła Domowego , a o godz. 21,oo Apel Jasnogórski z udziałem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. W poniedziałek, wtorek i środę Msze św. z naukami o godz. 10,oo i 18,oo. W poniedziałek o godz. 10,oo zapraszamy chorych i osoby w podeszłym wieku. Podczas Mszy św. udzielimy Sakramentu Chorych. We wtorek na godz. 18,oo zapraszamy małżonków. Podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. We wtorek Dzień Sakramentu Pojednania. W środę zakończenie Rekolekcji. Ofiary zbierane na tacę w dniu zakończenia Rekolekcji przeznaczymy na potrzeby Ojca Rekolekcjonisty. Szczegółowy program Rekolekcji wywieszony jest na afiszach. Serdecznie zachęcamy do skorzystania z tego szczególnego czasu obfitości Bożych łask.

2. Dzisiaj po Mszach św. o godz. 9,oo; 10,15; 11,3o; 13,oo i 18,oo oraz po Gorzkich Żalach przed harcówką zbieramy dary dla matek z dziećmi z Ukrainy, które przebywają na terenie parafii Ducha Świętego. Potrzeba długoterminowych produktów żywnościowych oraz podstawowych lekarstw dla dzieci.

3. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można otrzymać w zakrystii, Biurze Parafialnym lub u naszych harcerzy przed harcówką.

4. Stowarzyszenie „Alwernia” organizuje Grupy Wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie. Spotkania odbywają się w czwartki w godz. 17,oo-19,oo przy ul. Dworcowej 87 domofon 23. Szczegóły znajdują się na plakatach.

5. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota kwietnia. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo i przed wieczorną Drogą Krzyżową na zakończenie Adoracji o godz. 17,oo. Okazja do spowiedzi św. rano podczas Mszy św.; natomiast dla dzieci o godz. 16,oo w Kościele Nawiedzenia. Wieczorem spowiedź św. w Kościele Zasadniczym od godz. 17,3o. Nabożeństwo ku czci NMP w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. W sobotę po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim i Adoracja do godz.10,oo. Maryja w objawieniach fatimskich zachęcała do praktykowania pięciu pierwszych sobót miesiąca. Chodzi o wynagradzanie pięciu rodzajów zniewag i obelg: przeciw Niepokalanemu Poczęciu Maryi; przeciw Jej Dziewictwu; przeciw Jej Bożemu Macierzyństwu; obelg, przez które wpaja się dzieciom obojętność, wzgardę a nawet nienawiść do Maryi; oraz bluźnierstwa znieważające Maryję w Jej świętych wizerunkach.

6. Spotkania kandydatów do bierzmowania z klas I będą: w czwartek 31 marca o godz. 18,oo i w sobotę 2 kwietnia o godz. 16,oo. Obecność wszystkich obowiązkowa.

7. W sobotę 2 kwietnia przypada 17 rocznica przejścia do Domu Ojca św. Jana Pawła II. Prośmy przez Jego wstawiennictwo o przywrócenie pokoju w świecie i Boże błogosławieństwo dla naszej Ojczyzny.

8. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w sobotę 2 kwietnia w godz. przedpołudniowych. Do czwartku włącznie można zgłaszać nowych chętnych, także jednorazowych, gdyż będzie to już wizyta przedświąteczna.

9. Bydgoska Ekstremalna Droga Krzyżowa ze Starego Fordonu do Opławca odbędzie się 8 kwietnia. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 21,oo pod przewodnictwem ks. biskupa Krzysztofa Włodarczyka w kościele św. Mikołaja. Zapisy na stronie www.edk.org.pl

10. Przypominamy, że w piątki Wielkiego Postu Droga Krzyżowa w Kościele Nawiedzenia dla dzieci jest o godz. 16,3o a dla młodzieży o godz. 19,oo, natomiast w Kościele Zasadniczym dla wszystkich o godz. 9,30 i 17,3o. Zapraszamy też na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 17,oo. Ofiary zbierane na tacę podczas tych nabożeństw przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

11. W przyszłą, 5. niedzielę Wielkiego Postu, po Mszy Św. o godz. dziewiątej, nasz chór parafialny wykona krótki koncert pieśni wielkopostnych i pasyjnych.

Cały koncert zostanie powtórzony po Liturgii Męki Pańskiej w Wielki Piątek.

12. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik na każdy dzień kwietnia. Zachęcamy do nabycia.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jan Cywiński lat 81; Urszula Klinger lat 87; Emilia Ereńska lat 75; Eugeniusz Tchórzewski lat 83; Zdzisława Siemianowska lat 76; Edwina Sandecka-Jeznach lat 85 i Ryszard Pilarski lat 79, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek……….

14. Na owocne przeżycie czasu Rekolekcji i zdecydowany powrót do Miłosiernego Ojca przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski