meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 3 kwietnia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 3 kwietnia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

V Niedziela Wielkiego Postu „C”

3 kwietnia 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już V Niedzielę Wielkiego Postu. Odnowieni duchowo przeżytymi Rekolekcjami, z radością i żywą wiarą przyjmujemy prawdę o miłosierdziu i przebaczeniu Chrystusa. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 7,3o w Kościele Nawiedzenia wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju na Ukrainie. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. O godz. 17,oo zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Podczas tego nabożeństwa zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Panie z zespołu Caritas zapraszają na kiermasz książek religijnych w holu kościoła południowego, a dzieci z naszej scholi na kiermasz wielkanocny m.in. palm wykonanych przez dzieci. Dochód przeznaczony będzie na wakacyjny wyjazd tych dzieci. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można otrzymać u naszych harcerzy przed harcówką oraz w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy za udział w Rekolekcjach Parafialnych. Ojciec Maciej serdecznie dziękuje za ofiary złożone podczas Rekolekcji. Dziękujemy też za dary serca i ofiary podczas kiermaszu na rzecz uchodźców z Ukrainy. Bóg zapłać. Ponieważ potrzeby są ogromne, dlatego Caritas organizuje transport pomocy dla wojska na Ukrainie. Brakuje pielucho majtek dla dorosłych, żywności o długim terminie ważności, konserw, konserw rybnych w oleju, środków opatrunkowych i lekarstw, kaszy gryczanej, mleka, oleju, cukru, mąki, płatków śniadaniowych, sera, wody, kuchenek turystycznych a także proszków do prania i płynów do naczyń. Zbiórka tych darów w holu kościoła południowego w piątek w godz. 9,oo-12,oo i 16,oo-18,oo.

3. W środę 6 kwietnia o godz. 18,oo ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk udzieli Sakramentu Bierzmowania kandydatom z klas I Szkół ponadpodstawowych. Z tej racji Msza św. wieczorna w środę będzie w Kościele Zasadniczym.

4. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową w Kościele Nawiedzenia o godz. 16,3o dzieci a o godz. 19,oo młodzież; natomiast w Kościele Zasadniczym o godz. 9,3o i 17,3o.

5. Od poniedziałku 4 kwietnia godz. 13,oo do piątku 8 kwietnia godz. 13,oo przy kościele będzie podstawiony kontener na makulaturę. Wykorzystajmy czas robienia przedświątecznych porządków i przynieśmy zbędną makulaturę. Dochód przeznaczymy tym razem na wsparcie pomocy dla Ukrainy. Bóg zapłać.

6. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Święcenie palm w łączności z każdą Mszą św., a uroczyste z procesją podczas Mszy św. o godz. 11,3o. Dlatego prosimy, aby dzieci i dorośli zgromadzili się przy krzyżu przed Kościołem Zasadniczym, gdzie nastąpi odczytanie Ewangelii i poświęcenie palm oraz procesyjne wejście z palmami do kościoła. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na remont elewacji zewnętrznej Kościoła Zasadniczego. Przewidywany koszt tego remontu wynosi ponad 400 tys. zł. Bóg zapłać wszystkim, którzy materialnie wspierają prace remontowe naszego Sanktuarium.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” można przeczytać: „Prawo czy człowiek?” – rozważanie Słowa Bożego; „Prawosławny w wierze, katolicki z miłości” – Kościół greckokatolicki na Ukrainie; „Grekokatolik u rzymskiego katolika” – rozmowa z ks. Grzegorzem Nazarem, duchownym greckokatolickim; „Ludzkość w Jego ręku” – akt poświęcenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi; „Kuria znowu do reformy” – o najnowszej reformie Kurii Rzymskiej. Zachęcamy do nabycia i lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Janina Kogut lat 92; Zenon Biernacki lat 68; Irena Michalska lat 74; Tadeusz Knychała lat 72; Aniela Knioła lat 85; Katarzyna Drzewiecka lat 64 i Regina Stefańska lat 87, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

9. Na owocna korzystanie z Miłosierdzia Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski