meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 17 kwietnia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 17 kwietnia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego „C”

17-18 kwietnia 2022 roku.

1. Dzisiaj radosna Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Drogim Parafianom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego Sanktuarium, chorym w szpitalach i Hospicjum oraz wszystkim ludziom dobrej woli składamy najserdeczniejsze życzenia: niech Pusty Grób Chrystusa i blask Wielkanocnej Jutrzenki pomoże nam dostrzec potęgę Tego, który pokonał śmierć, piekło i szatana, abyśmy w Chrystusie Zmartwychwstałym znaleźli źródło naszej nadziei na przywrócenie pokoju i ostateczne pokonanie wszelkiego zła i przemocy. Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał ! Alleluja !

2. Dzisiaj otwarcie kościoła o godz. 6,oo. Uroczysta Rezurekcja o godz. 7,oo. Pozostałe Msze św. o godz. 10,15; 11,3o; 13,oo; 18,oo i 20,oo. We Wielkanoc nie ma Mszy św. o godz. 9,oo !!! Przez cały tydzień codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20,oo ! Ofiary zbierane na tacę w II Święto będą przeznaczone na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Katolickich Uczelni naszej diecezji. Polecamy tę kwestię Waszej łaskawej ofiarności.

4. Bóg zapłać wszystkim za udział w Triduum Sacrum oraz za ofiary złożone na tacę w Wielki Piątek i podczas Adoracji Krzyża św. na utrzymanie Bożego Grobu w Jerozolimie. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone do puszek w Wielką Sobotę w ramach Akcji „Pola nadziei” a także za ofiary składane podczas Gorzkich Żali na kwiaty do Grobu Pańskiego.

5. Grupa Modlitwy Św. Ojca Pio informuje, że Msza św. i nabożeństwo ku czci Świętego będzie w najbliższą sobotę 23 kwietnia o godz. 10,oo. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne w Klubie „Emaus” Zapraszamy czcicieli św. Ojca Pio i wszystkich chętnych.

6. Stowarzyszenia „Alwernia” zaprasza na cykl 4 bezpłatnych warsztatów umiejętności psychospołecznych dla dorosłych Dzieci alkoholików. Pierwsze spotkanie 30 kwietnia przy ul. Dworcowej 87. Szczegóły znajdują się na plakacie.

7. W tym tygodniu przeżywamy Oktawę Wielkanocy. Z tego względu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

8. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 10,15 Msza św. w intencji ofiar stalinowskiej zbrodni w Katyniu, Charkowie, Miednoje i innych miejscach kaźni z okazji 82. Rocznicy tej zbrodni. Po Mszy św. modlitwy przed kościołem przy kwaterze katyńskiej. W łączności z wieczorną Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia o przywrócenie pokoju. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

9.Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Nadzieja, która zawieść nie może” – słowo ks. Wojciecha Nowickiego, Redaktora Naczelnego; „Króluje dziś żywy” – rozważanie Słowa Bożego; „Od pojmania do pustego grobu” – historyczny kontekst wydarzeń zbawczych; „Trudna logika Zmartwychwstania” i „Nie czas na nienawiść” – Mesjasz przyszedł nas ocalić najpierw od nienawiści. Zachęcamy do nabycia i świątecznej lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Elżbieta Butzlaff lat 78; Zuzanna Maćkowska lat 100; Teresa Święcicka lat 84 i Zenon Błochowiak lat 67, których ze wszystkimi Zmarłymi w nadziei zmartwychwstania polecamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie……………

11. Na radosną nadzieję płynącą ze Zmartwychwstania Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski