meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 24 kwietnia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 24 kwietnia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

II Niedziela Wielkanocna

Święto Bożego Miłosierdzia „C”

24 kwietnia 2022 roku.

1. Dzisiaj – w II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. Z wielką wdzięcznością uświadamiamy sobie ogrom Bożej dobroci i miłosiernej łaskawości wobec każdego z nas. Dzisiaj też po raz pierwszy w całej Polsce przeżywamy Dzień Dobra. Z tej okazji panie z Zespołu Caritas organizują przed kościołem kiermasz rozmaitości, z którego dochód w całości Caritas przeznacza na pomoc dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Bóg zapłać za wsparcie tej inicjatywy. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzie o przywrócenie pokoju na Ukrainie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. W poniedziałek przypada Święto św. Marka Ewangelisty, we wtorek, ze względu na przeżywaną w ubiegłym tygodniu Oktawę Wielkanocy przypada liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika, Patrona Polski a w piątek obchodzić będziemy Święto św. Katarzyny Sieneńskiej – Dziewicy i Doktora K-ła, Patronki Europy. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom, wśród nich ks. Wojciechowi składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask, opieki Maryi i wstawiennictwa św. Patronów.

3. W niedzielę rozpoczynamy odprawianie nabożeństw majowych codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Uroczyste nabożeństwa majowe zakończone Apelem Jasnogórskim od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o w Kościele Nawiedzenia. W soboty i niedziele wieczorne Msze św. i nabożeństwa majowe o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy i oddania czci Matce Najświętszej

4. Już dzisiaj informujemy, że Uroczystości I Komunijne planujemy w niedziele 8 i 15 maja o godz. 10. Z tego względu w te niedziele nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 11,3o. prosimy do uwzględnić planując w te dni uczestnictwo we Mszy św. niedzielnej.

5. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VIII odbędzie się w środę 27 kwietnia. Rozpoczęcie uczestnictwem we Mszy św. o godz. 18,oo. Prosimy, aby młodzież nie wyczekiwała pod kościołem na zakończenie Mszy św. bo taka postawa jest oznaką braku wiary i dojrzałości chrześcijańskiej.

6. Stowarzyszenie „Alwernia” serdecznie zaprasza na cykl 4 bezpłatnych warsztatów umiejętności psychospołecznych dla Dorosłych Dzieci Alkoholików. Pierwszy warsztat odbędzie się 30 kwietnia przy ul. Dworcowej 87. Szczegóły znajdują się na plakacie.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Od Niedzieli Białej do Miłosierdzia” – refleksje ks. Redaktora Naczelnego; „Dziewiąte błogosławieństwo” – rozważanie Słowa Bożego; „Miłosierni jak Ojciec” – różnica między dobroczynnością a miłosierdziem; „Całun Turyński” – Świadek Zmartwychwstania. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik na każdy dzień maja. Zachęcamy do nabycia i lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej Rodziny Parafialnej przekroczyli: śp. Barbara Piechota lat 87; Andrzej Hałas lat 53; Zofia Styka lat 86; Edward Lech lat 91; Wanda Przekwas lat 85; Zenon Domański lat 80 i wieloletni uczestnik Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę Eugeniusz Janiszewski lat 75, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosierdziu Zmartwychwstałego Chrystusa. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………

9. Na ufność w Boże Miłosierdzie przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski