meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 1 maja 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 1 maja 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela Wielkanocna „C”

1 maja 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już III Niedzielę Wielkanocną, która rozpoczyna XIV Tydzień Biblijny pod hasłem „Posłani z darem pokoju Jezusa Zmartwychwstałego”. Dzisiaj też przeżywamy Narodowy Dzień czytania Pisma Świętego. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 7,3o w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Udajmy się tam na chwilę osobistej modlitwy o pokój w świecie. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. W łączności z Mszą św. o godz. 18,oo zapraszamy na pierwsze nabożeństwo majowe.

2. Bóg zapłać wszystkim, którzy wsparli działania charytatywne Caritas w ramach Dnia Dobra w minioną niedzielę.

3. Dzisiaj rozpoczynamy maryjny maj, miesiąc specjalnych nabożeństw ku czci Matki Najświętszej. Nabożeństwa majowe będziemy odprawiać codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo oraz od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o w Kościele Nawiedzenia uroczyste nabożeństwa majowe zakończone Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy o przywrócenie pokoju na Ukrainie.

3. W poniedziałek obchodzimy wspomnienie św. Atanazego – Biskupa i Doktora K-ła, w środę wspomnienie św. Floriana – Męczennika, a w piątek Święto Świętych Apostołów Filipa i Jakuba. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, opieki Matki Bożej i orędownictwa św. Patronów.

4. We wtorek przypada Uroczystość NMP Królowej Polski – Głównej Patronki Polski, 231. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. w Kościele Zasadniczym w/g porządku niedzielnego. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20,oo. Prosimy o wywieszenie flag narodowych już w poniedziałek 2 maja w Święto Flagi. We wtorek o godz. 20,3o zapraszamy na nabożeństwo majowe w Kościele Nawiedzenia. We wtorek Biuro Parafialne będzie nieczynne.

5. W czwartek o godz. 17,oo w Sali Konferencyjnej na plebanii odbędzie się zbiórka Służby Liturgicznej Ołtarza. Obecność wszystkich lektorów i ministrantów obowiązkowa! W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo nabożeństwo majowe, Godzina święta i I czwartkowa Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej. Zapraszamy nie tylko lektorów, ministrantów i kandydatów na ministrantów, ale także młodzież, szczególnie nowo bierzmowanych i kandydatów do bierzmowania. Po Adoracji Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Sali Konferencyjnej.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w piątek 6 maja. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym.

7. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota maja. Godzina św. w czwartek w łączności z Mszą św. o godz. 18,oo i nabożeństwem majowym; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo; o godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas porannych Mszy św. w Kościele Nawiedzenia; a po południu od 16,3o dla dzieci i młodzieży oraz od 17,3o dla wszystkich w Kościele Zasadniczym. W sobotę po Mszy św. o godz. 8,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

8. W I sobotę 7 maja o godz. 11,oo z Katedry Bydgoskiej wyruszy wspólny Różaniec Ulicami Miasta. Zakończenie Mszą św. wynagradzającą o godz. 12,oo w parafii pw. M.B. Nieustającej Pomocy.

9. Chorych i starszych nawiedzimy w ich domach w sobotę 7 maja w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych do czwartku włącznie.

10. Cieszymy się z rozpoczętych prac remontowych elewacji zewnętrznej Kościoła Zasadniczego. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na ten cel. Serdeczne Bóg zapłać.

11. Przypominamy, że w niedzielę 8 i 15 maja o godz. 10,oo przeżywać będziemy Uroczystość I Komunii św. dzieci uczniów klas III. Z powodu tej uroczystości w te niedziele nie będzie Mszy św. dla dzieci o godz. 11,3o. Prosimy o uczestnictwo we Mszy św. w te dni o innej godzinie.

12. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Zwyczajny niezwyczajny” – rozważanie Słowa Bożego; „Miejsce dla Maryi” – pobożność maryjna; „Praca – rzecz święta” – podejście Kościoła do kwestii pracy; „Nasze wspólne święto” – Święto Konstytucji 3 Maja. Zachęcamy do nabycia i pożytecznej lektury.

13. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności śp. Ryszarda Zdunkiewicza lat 76; Teresę Adamowską lat 80; Stanisława Pliszkę lat 66; Ryszarda Kruszyńskiego lat 80; Lidię Trzepkowską lat 91; Ewę Krzesińską lat 68; Mariolę Kowalczuk lat 60; Halinę Tańską lat 88; Wiktorię Wronkowską lat 81; Antoniego Michalskiego lat 73 i Zbigniewa Woźniaka lat 74, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…..

14. Na pogłębianie naszej wiary i miłości do Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski