meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 8 maja 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 8 maja 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

IV Niedziela wielkanocna „C”

8 maja 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy IV Niedzielę Wielkanocną, Niedzielę Dobrego Pasterza, Światowy Dzień Modlitw o Powołania do służby Bożej. Posłuszni wezwaniu Chrystusa z wiarą i pokorą prośmy Pana Żniwa, aby wyprawił robotników na żniwo swoje. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo nabożeństwo majowe w intencji powołań. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10,oo nasza wspólnota parafialna będzie przeżywać Uroczystość I Komunii św. uczniów klas III ze Szkół Podstawowych nr 46 i 57, a za tydzień ze Szkoły Podstawowej nr 60. Ze względu na tę uroczystość dzisiaj i za tydzień nie będzie Mszy św. o godz. 11,3o. Przez cały tydzień dzieci I komunijne w uroczystych strojach będą uczestniczyć we Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym w ramach Białego Tygodnia. Z tego względu w tym i przyszłym tygodniu Msze św. wieczorne o godz. 18,oo i nabożeństwa majowe będą w Kościele Zasadniczym.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe elewacji zewnętrznej Kościoła Zasadniczego.

4. W poniedziałek przypada liturgiczna Uroczystość Św. Stanisława – Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski, a w sobotę Święto Św. Macieja Apostoła. Solenizantom życzymy wielu Bożych łask i orędownictwa św. Patronów.

4. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o w Kościele Nawiedzenia. Zapraszamy do liczniejszego udziału w tej pięknej maryjnej modlitwie.

5. Informujemy, że w Biurze Parafialnym w godz. urzędowania można rezerwować wolne terminy Mszy św. na drugie półrocze oraz na cały 2023 rok. Przypominamy, że sprawdzenie poprawności intencji zarezerwowanych Mszy św. oraz realizację rezerwacji należy dokonać przynajmniej na dwa tygodnie przed zarezerwowanym terminem. W przypadku braku potwierdzenia w wyznaczonym czasie rezerwacje będą anulowane.

6. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” można przeczytać: „Pasterz, który jest Barankiem” – rozważanie Liturgii Słowa; „Sakrament zaplanowany i zapowiedziany” – rozmowa z ks. prof. Mariuszem Rosikiem, biblistą, o tym, jak Eucharystia została zapowiedziana w Starym Testamencie; „Królestwo Boże” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Sztuka obdarowywania” – o umiejętności dawania dobrych prezentów. Zachęcamy do nabycia i lektury także innych tytułów.

7. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: śp. Joannę Ochimowską lat 47; Tomasza Borka lat 70; Michała Mullera lat 30; Henryka Berkę lat 71 i Władysława Rakowskiego lat 80, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……………

8. Na wierne podążanie za Chrystusem, Dobrym Pasterzem przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski