meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 22 maja 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 22 maja 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

VI Niedziela Wielkanocna „C”

22 maja 2022 roku.

1. Dzisiaj – w VI Niedzielę Wielkanocną Chrystus Pan poucza nas, że miłość jest warunkiem zachowania Jego nauki i gwarancją pokoju, który On daje światu. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo nabożeństwo majowe.

2. Dzisiaj o godz. 15,oo Telewizja TRWAM będzie transmitować uroczystości beatyfikacyjne Pauliny Jaricod. Zachęcamy do oglądania przede wszystkim członków Żywego Różańca.

3. Zapraszamy Rodziców, szczególnie dzieci I Komunijnych do włączenia się do Różańca Rodziców w intencji dzieci. Tworzona jest Róża, której Patronem będzie bł. Stefan kard. Wyszyński. Do jednej Róży może należeć 20 Rodziców – dzięki czemu za ich dzieci codziennie odmówiony będzie cały różaniec, chociaż jeden Rodzic dziennie odmawia tylko jedną dziesiątkę różańca. Chętni mogą zgłaszać się po Mszy św. pod chórem do pani Krystyny Sochackiej, gdzie otrzymają szczegółowe informacje.

4. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo ; natomiast dodatkowo od poniedziałku do piątku w Kościele Nawiedzenia o godz. 20,3o uroczyste nabożeństwa z Apelem Jasnogórskim. Serdecznie zapraszamy do tej maryjnej modlitwy.

5. W najbliższą środę 25 maja ks. Proboszcz będzie urzędował w Biurze Parafialnym od godz. 17,oo.

6. Parafialny Zespół Caritas zaprasza w każdy czwartek w godz. 10,oo-12,oo osoby potrzebujące pomocy.

7. W tym tygodniu obchodzić będziemy: we wtorek wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, w czwartek wspomnienie Św. Filipa Neri – kapłana; 49. Rocznica święceń kapłańskich Biskupa Seniora Jana Tyrawy a w sobotę wspomnienie bł. Stefana kard. Wyszyńskiego, Prymasa Tysiąclecia. Wszystkim obchodzącym imieniny życzymy wielu Bożych łask, a kapłanom przeżywającym rocznice swoich święceń wytrwałości w pracy duszpasterskiej i opieki Matki Kapłanów.

8. W czwartek przypada Dzień Matki. Zapraszamy do modlitwy wdzięczności za dar życia, troskliwą opiekę i matczyną miłość tych, które wydały nas na świat.

9. W piątek rozpoczynamy Nowennę przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

10. W niedzielę 29 maja przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Trzy obietnice” – rozważanie Słowa Bożego; „Matczyne końce świata” – problemy matek, które musiały uchodzić ze swoimi chorymi i niepełnosprawnymi dziećmi; „Powołani w kryzysie” – problem malejącej liczby kandydatów do kapłaństwa i życia zakonnego; „Ma pani jeszcze dwóch synów i męża” – opowieść o Piotrze Majchrzaku, najmłodszej ofierze stanu wojennego w 40. Rocznicę jego tragicznej śmierci. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Henryk Wolak lat 76; Krystyna Przygodzka lat 91; Kazimierz Wiśniewski lat 94; Henryk Nelke lat 80; Genowefa Ziółkowska lat 74 i Urszula Ciesielska lat 71, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek….

13. Na pogłębienie miłości do Chrystusa, zachowywanie Jego nauki i budowanie Bożego pokoju przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski