meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 29 maja 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 29 maja 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

VII Niedziela Wielkanocna „C”

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

29 maja 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina nam cel naszego ziemskiego pielgrzymowania. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo nabożeństwo majowe.

2. We wtorek przypada Święto Nawiedzenia NMP. Tego dnia wszystkie Msze św. będą w Kościele Nawiedzenia. O godz. 10,oo zapraszamy na Mszę św. Margaretki i osoby modlące się w intencji kapłanów w ramach Dnia Skupienia. Zakończenie Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,oo. We wtorek zapraszamy też na ostatnie nabożeństwo majowe o godz. 20,3o.

3. W środę wspomnienie św. Justyna – Męczennika a w piątek świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

4. W czwartek 2 czerwca o godz. 9,oo w Kościele Zasadniczym ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk będzie przewodniczył Mszy św. z okazji Jubileuszu Trzydziestolecia Szkoły Podoficerskiej Państwowej Straży Pożarnej w Bydgoszczy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota czerwca. Godzina święta w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. i nabożeństwem czerwcowym, po nabożeństwie Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Sali Konferencyjnej; w piątek o godz. 17,oo wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Zasadniczym, zakończenie Adoracji nabożeństwem czerwcowym przed wieczorną Mszą św.; nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo. Okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św. oraz w piątek w Kościele Zasadniczym dla dzieci od godz. 16,3o a dla wszystkich od godz. 17,3o.

6. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, które odprawiać będziemy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Podczas nabożeństw Nowenna przed Zesłaniem Ducha Świętego.

7. W sobotę 4 czerwca Wojownicy Maryi zapraszają na Rodzinny Różaniec. Rozpoczęcie przy Katedrze Bydgoskiej o godz. 11,oo. Po przejściu do Bazyliki pw. Św. Wincentego a Paulo o godz. 12,oo Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Po Eucharystii Piknik Rodzinny z wieloma atrakcjami dla dzieci.

8. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z Sakramentami św. w sobotę 4 czerwca w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie w godz. urzędowania.

9. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. O godz. 10,15 Msza św. dziękczynna z okazji 40. Rocznicy święceń kapłańskich ks. Proboszcza. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy Okres Wielkanocny, jednak czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej w Polsce decyzją Episkopatu jest przedłużony do Niedzieli Trójcy Świętej tj. do 12 czerwca. Prosimy wszystkich, którzy jeszcze nie wypełnili tego obowiązku o wykorzystanie tej okazji.

10. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 minut z Bogiem” na każdy dzień czerwca. Zachęcamy do nabycia.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Stanisław Zieliński lat 78; Kazimiera Kujawa lat 68; Jan Kubiński lat 84; Kazimierz Witkowski lat 87 i Lucyna Siuda lat 74, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……….

12. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem przez ziemię ku niebu przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski