meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 5-6 czerwca 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne na 5-6 czerwca 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego „C”

Święto Matki Kościoła

5-6 czerwca 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Razem z Maryją i Apostołami gromadzimy się w Wieczerniku Kościoła Powszechnego na modlitwie, aby przyjąć dary i moc Ducha Świętego. Dzisiejsza Uroczystość kończy liturgiczny okres wielkanocny, jednak możliwość odbycia spowiedzi św. i przyjęcia Komunii św. wielkanocnej Episkopat Polski przedłużył do przyszłej niedzieli tj. Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Po Mszy św. o godz. 7,3o z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji przywrócenia pokoju na Ukrainie oraz o bezpieczne wakacje dla dzieci i młodzieży. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Zapraszamy do modlitwy.

2. Jutro II Dzień „Zielonych Świąt” – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. w Kościele Nawiedzenia o godz. 7,oo; 8,oo; 10,oo i 18,oo.

3. W środę przypada wspomnienie św. Jadwigi Królowej; w czwartek Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana a w sobotę wspomnienie św. Barnaby – Apostoła. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitych łask Bożych, opieki Matki Kościoła i orędownictwa św. Patronów.

4. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św.

5. W sobotę 11 czerwca mija VI rocznica święceń biskupich Pasterza naszej diecezji Ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Księdzu Biskupie i Jego posłudze Następcy Apostołów.

6. W sobotę 11 czerwca w kościele Ojców Jezuitów o godz. 13,oo rozpocznie się Ekumeniczne Forum dla Mężczyzn „Bądź Mężczyzną!”. Szczegóły znajdują się na plakatach.

7. W przyszłą niedzielę 12 czerwca, w Uroczystość Trójcy Przenajświętszej będziemy gościć ks. Krzysztofa Strońskiego oraz pana Zygmunta Romanowskiego, który podzieli się z nami świadectwem wdzięczności za cudowne uzdrowienie. Po Mszy św. o godz. 18,oo pan Zygmunt zaprasza na Koncert wdzięczności. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na kolejną ratę za postępujący remont elewacji zewnętrznej Kościoła Zasadniczego. Bóg zapłać za wszelkie ofiary na ten cel.

8. Spotkanie Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę 12 czerwca. Rozpoczęcie Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia o godz. 15,oo. Serdecznie zapraszamy nowych chętnych do odmawiania tej modlitwy, tak umiłowanej przez Maryję. W przyszłą niedzielę Panie z Zespołu Caritas będą w ramach parafialnego kiermaszu rozprowadzać książki religijne. Dochód przeznaczymy na prace remontowe.

9. Chętnych, którzy pragną chwalić Pana Boga radosnym śpiewem Szkoła Nowej Ewangelizacji zaprasza na Warsztaty Gospel 11 i 12 czerwca. Szczegóły na plakatach.

10. Katolicka Szkoła Podstawowa oraz I Katolickie Liceum Ogólnokształcące w Bydgoszczy przy ul. Nowodworskiej 17 prowadzą nabór dzieci i młodzieży na nowy rok szkolny w trybie stacjonarnym jak i w ramach edukacji domowej. Zainteresowanych zapraszamy do kontaktu ze Szkołą.

11. Zbliża się Uroczystość Bożego Ciała. Procesję Eucharystyczną do czterech ołtarzy planujemy jak w latach przed pandemią. O przygotowanie ołtarzy prosimy: I ołtarz przy ul. Białogardzkiej - Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Legion Maryi i Różaniec Rodziców – koordynujący ks. Andrzej; II ołtarz przy ul. Białostockiej – Neokatechumenat – koordynujący ks. Mirosław; III ołtarz przy ul. Łomżyńskiej – młodzież – koordynujący ks. Wojciech; IV ołtarz przy Domu Sióstr Urszulanek – Służba Liturgiczna Ołtarza i Nadzwyczajni Szafarze Komunii Świętej – koordynujący ks. Tomasz.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Dziesięć dowodów Miłości” i „Trwały na posterunku” – świadectwo ogromnej wiary 10 elżbietańskich męczennic, które 11 czerwca we Wrocławiu będą beatyfikowane; „Nie sądźcie, abyście nie byli sądzeni” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Szczelina w kurtynie milczenia” – rocznica tragicznego poznańskiego czerwca; „Jak zachować spokój, gdy ktoś cię prowokuje” – dobre rady w trudzie dialogowania. Zachęcamy do nabycia i lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Ryszard Szczepiński lat 78; Janusz Gawęda lat 55, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………

14. Na owocne działanie w nas Ducha Świętego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski