meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 12 czerwca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 12 czerwca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Najświętszej Trójcy „C”

12 czerwca 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Uświadamiamy sobie obecność Jednego Boga w trzech Osobach: Boga Ojca, który nieustannie stwarza; Bożego Syna, który z woli Ojca dokonuje odkupienia oraz Ducha Świętego, który posłany przez Ojca i Syna ożywia i uświęca cały świat. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się zebranie Żywego Różańca.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii ks. Krzysztofa Strońskiego i dziękujemy za wygłoszone Słowo Boże oraz pana Zygmunta Romanowskiego, któremu dziękujemy za świadectwo wdzięczności w związku z cudownym uzdrowieniem. Po Mszy św. o godz. 18,oo pan Zygmunt i ks. Krzysztof zapraszają na Koncert wdzięczności w Kościele Zasadniczym.

3. Bóg zapałać za ofiary złożone dzisiaj na tacę, na pokrycie kolejnej raty za postępujący remont elewacji zewnętrznej Kościoła Zasadniczego.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i Doktora K-ła; we wtorek wspomnienie Patrona naszej diecezji bł. Biskupa Michała Kozala – Męczennika, a w piątek wspomnienie św. Alberta Chmielowskiego – zakonnika. Wszystkim Solenizantom życzymy obfitości Bożych łask przez orędownictwo św. Patronów.

5. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W Boże Ciało Msze św. o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 – po której wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. W miejsce Mszy św. o godz. 11,3o i 13,oo będzie jedna Msza św. po zakończeniu procesji, gdyż udział w procesji nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Ostatnie Msza św. o godz. 18,oo. W Boże Ciało nie będzie Mszy św. o godz. 20,oo.

6. Procesja Eucharystyczna przejdzie nast. trasą: z Kościoła Zasadniczego ul. Ks. J. Popiełuszki, Białogardzką, Białostocką, Łomżyńską i ks. J. Popiełuszki. Zakończenie przed Kościołem Nawiedzenia. Prosimy o pomoc przy budowie I ołtarza przy ul. Białogardzkiej Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Legion Maryi i Różaniec Rodziców – odpowiedzialny ks. Andrzej; II ołtarza przy ul. Białostockiej Neokatechumenat – odpowiedzialny ks. Mirosław; III ołtarza przy ul. Łomżyńskiej młodzież – odpowiedzialny ks. Wojciech i IV ołtarza przy Kościele Nawiedzenia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii Świętej, Służbę Liturgiczną Ołtarza i Bractwo Ochotników Cierpienia – odpowiedzialny ks. Tomasz. Prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań i domów nie tylko na trasie procesji. Niech to będzie zewnętrzny wyraz naszej wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego. Prosimy o udział w procesji dzieci I Komunijne w strojach. Prosimy dziewczynki do sypania kwiatów i dzieci do niesienia religijnych emblematów. Próba sypania kwiatów we wtorek o godz. 17,oo przy wejściu do kościoła. Prosimy o udział pocztów sztandarowych przedstawicieli wszystkich duszpasterstw parafialnych, panów do niesienia baldachimu. W holu przy zakrystii będą kosze na kwiaty do sypania. Prosimy o przyniesienie i pomoc w zabezpieczeniu kwiatów nie tylko na Boże Ciało ale również na całą Oktawę. Przez Oktawę Bożego Ciała procesje Eucharystyczne codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. Zapraszamy do licznego udziału.

7. W Boże Ciało 16 czerwca przypada 37. rocznica powstania Bractwa Oblatów Św. Brygidy Domu Bydgoskiego. Gratulując osiągnięć i wytrwałości zachęcamy nowych chętnych do wstąpienia do Bractwa.

8. Z okazji 18. Rocznicy powstania naszej diecezji w Boże Ciało o godz. 17,3o na Wyspie Młyńskiej rozpocznie się Koncert Ewangelizacyjny „Osiemnaście i już”. Serdecznie zapraszamy do wspólnego świętowania.

9. W przyszłą niedzielę 19 czerwca podczas Mszy św. o godz. 11,3o uczniowie klas IV przeżywać będą Rocznicę I Komunii św. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci rocznicowych w sobotę 18 czerwca o godz. 16,oo w Kościele Nawiedzenia. Prosimy Rodziców i katechetów, by pomogli tym dzieciom przeżyć rocznicową uroczystość.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Pokonana samotność” i „Bóg jest rodziną” – rozważanie Liturgii Słowa; „Jeden równa się trzy” i „Obraz Trójjedynego Boga”– prawda o Bogu w Trójcy Świętej Jedynym; „Watykańskie nawrócenie” – od watykańskiej fabryki tytoniu do zakazu sprzedaży papierosów w całym Watykanie. Zachęcamy do nabycia i lektury. Polecamy też miesięcznik „List do Pani”.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Regina Grochocka lat 89; Alina Wójcik lat 87 i Janusz Bandyszewski lat 76, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

12. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo w Imię Trójcy Przenajświętszej.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski