meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 19 czerwca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 19 czerwca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XII Niedziela zwykła „C”

19 czerwca 2022 roku.

1. Dzisiaj – w XII Niedzielę zwykłą Chrystus Pan wzywa nas do zaparcia się siebie i wytrwałości w codziennym dźwiganiu swego krzyża, aby osiągnąć życie wieczne. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 11,3o uczniowie klas IV przeżywają Rocznicę I Komunii św. Przez całą oktawę Bożego Ciała w łączności z wieczorną Mszą św. procesja Eucharystyczna z nabożeństwem czerwcowym. Zapraszamy do liczniejszego udziału wszystkich, szczególnie dzieci I Komunijne, służbę liturgiczną oraz dziewczynki do sypania kwiatów. Ze względu na Oktawę Bożego Ciała wieczorne Msze św. będą w Kościele Zasadniczym.

2. We wtorek 21 czerwca przypada wspomnienie św. Alojzego Gonzagi – zakonnika. Tego dnia w naszej parafii przeżywamy Dzień Chorego, dzień modlitwy chorych, samotnych i ludzi „złotego wieku”. Okazja do spowiedzi św. od godz. 9,15 w Kościele Zasadniczym. O godz. 10,oo Msza św. z udzieleniem Sakramentu Chorych. Po Mszy św. spotkanie z chorymi i opiekunami przy kawie i herbacie. Serdecznie zapraszając, prosimy o umożliwienie chętnym przybycie w tym dniu do kościoła. Tego dnia mija XXXV rocznica święceń kapłańskich ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Pamiętajmy w modlitwach o naszym ks. Biskupie.

3. W środę 22 czerwca po Mszy św. wieczornej i procesji spotkanie wszystkich kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII. Obecność obowiązkowa.

4. W czwartek 23 czerwca zakończenie Oktawy Bożego Ciała. Po Mszy św. wieczornej procesja Eucharystyczna wokół kościoła do czterech ołtarzy. O przygotowanie poszczególnych ołtarzy prosimy przedstawicieli tych samych duszpasterstw jak na Boże Ciało. O godz. 10,oo Stowarzyszenie Ochotników Cierpienia zaprasza na Mszę św., a po Mszy św. na spotkanie w Klubie „Emaus”. Zapraszamy nowych chętnych. Tego dnia liturgicznie przeżywamy Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela.

5. W piątek 24 czerwca przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. W łączności z wieczorną Mszą św. Procesja Eucharystyczna wokół kościoła. Ze względu na Uroczystość w piątek nie ma obowiązku wstrzemięźliwości od potraw mięsnych. Za publiczne odmówienie Aktu Wynagrodzenia NSPJ można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6. W sobotę 25 czerwca wspomnienie Niepokalanego Serca NMP.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 11,3o Msza św. dla dzieci na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego, z podziękowaniem za odebrane łaski oraz z prośbą o dobre, bezpieczne i szczęśliwe przeżycie wakacji.

8. Jak każdego roku w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 18,oo przed Kościołem Nawiedzenia będziemy święcić pojazdy i modlić się o bezpieczne podróżowanie podczas wakacji i urlopów. Wjazd od ul. Białogardzkiej, wyjazd w kierunku ul. Łomżyńskiej. Podczas święcenia będzie można złożyć ofiarę przeznaczoną na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Sekret mesjański” i „Badanie opinii” – refleksja nad Słowem Bożym; „Bóg miłości” – wnikanie w żar „gorejącego ogniska miłości” Serca Jezusowego; „Rodzina to zadanie” – analiza zmian w polskiej rodzinie na przestrzeni trzydziestu lat; „Problemy z masową katechezą w szkołach” – rozmowa z ks. dr. Tomaszem Adamczykiem – wykładowcą na KUL. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Urszula Siemińska lat 84 i Tomasz Czarkowski lat 59, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………..

11. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski