meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 26 czerwca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 26 czerwca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XIII Niedziela zwykła „C”

26 czerwca 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XIII Niedzielę zwykłą, która jest pierwszą podczas tegorocznych wakacji. Wszystkim udającym się na wypoczynek – szczególnie dzieciom i młodzieży życzymy dobrej pogody, radosnych chwil, miłego wypoczynku, Bożego błogosławieństwa i szczęśliwego powrotu. O godz. 11,3o Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego oraz o bezpieczne i szczęśliwe przeżycie wakacji. W łączności z Mszą św. o godz. 18,oo nabożeństwo czerwcowe i modlitwa o bezpieczne podróżowanie. Po nabożeństwie święcenie pojazdów przed Kościołem Nawiedzenia. Wjazd od ul. Białogardzkiej, wyjazd w kierunku ul. Łomżyńskiej. Podczas święcenia pojazdów można składać ofiarę na zakup pojazdów dla polskich misjonarzy. Bóg zapłać.

2. Informujemy, że od piątku 1 lipca do 31 sierpnia w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 10,oo. Porządek Mszy św. niedzielnych pozostaje bez zmian.

3. We wtorek przypada wspomnienie św. Ireneusza – Biskupa i Męczennika a w środę Uroczystość Św. Apostołów Piotra i Pawła. W środę ofiary zbierane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej tzw. świętopietrze.

4. W środę 29 czerwca nasz chór parafialny zaprasza o godz. 16,3o na Koncert pieśni maryjnych i eucharystycznych w Kościele Zasadniczym. Szczegóły znajdują się na plakatach. Serdecznie zapraszamy.

5. W tym tygodniu przypadają I piątek i sobota lipca. W piątek o godz. 17,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo ku czci NSPJ na zakończenie Adoracji przed Mszą św. wieczorną o godz. 18,oo. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci od godz. 17,oo a dla wszystkich od godz. 17,3o. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Podczas nabożeństwa wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniem fatimskim i indywidualna Adoracja. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 8,oo.

6. Zapraszamy do udziału w Pieszej Pielgrzymce na Jasną Górę. Szczegóły na plakatach. Pierwsze spotkanie przedpielgrzymkowe we wtorek 28 czerwca o godz. 18,3o w parafii pw. Świętej Trójcy.

7. W dniach 13-24 sierpnia parafia nasza współorganizuje pielgrzymkę do włoskich Sanktuariów i do Medjugorie. Szczegóły znajdują się na plakatach. Zapisy w środę 29 czerwca o godz. 19,oo w salce nr 2.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Procesja Eucharystyczna: czy jeszcze do nas przemawia?” – tekst ks. Redaktora naczelnego; „Nie bójmy się uczciwych kłótni” – rozmowa z Beatą Choroszewską, krajową doradczynią życia rodzinnego; „Nie troszczcie się” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Radość miej w sobie” – rozmowa z ks. dr. Adamem Adamskim o św. Filipie Neri. Do numeru dołączony jest Modlitewnik „5 minut z Bogiem” na każdy dzień lipca. Zachęcamy do nabycia i wakacyjnej lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Danuta Berus lat 91; Zofia Piotrowska – Górska lat 75; Janusz Minicz lat 72; Gertruda Balewska lat 88 i Adam Gajowy lat 74, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek……………….

10. Na realizację życiowego powołania i radość z wakacyjnego wypoczynku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski