meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 3 lipca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 3 lipca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XIV Niedziela zwykła „C”

3 lipca 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już XIV Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan wzywa nas do modlitwy o nowych robotników w Winnicy Pańskiej. Z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 7,3o w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji powołań do służby Bożej. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji nowych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

2. Bardzo serdecznie witamy w pośród nas wszystkich wakacyjnych Gości i sympatyków naszego Sanktuarium. Życzymy wszystkim dobrej pogody i miłego pobytu w naszym mieście.

3. Przypominamy, że podczas wakacji w lipcu i w sierpniu w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo. Porządek Mszy św. w niedziele pozostaje bez zmian.

4. W środę obchodzimy wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej – dziewicy, a w piątek św. Jana z Dukli – kapłana.

5. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca. Godzina święta w intencji powołań w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

6. Ze względu na wakacje i sezon urlopowy nieczynne jest parafialne Biuro Caritas.

8. W dniach 21-31 lipca odbędzie się kolejna Bydgoska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Szczegóły znajdują się na plakatach. Wzorem lat ubiegłych pielgrzymi będą się modlić także w intencjach, które im powierzymy. Kartki z intencjami można składać do skarbony znajdującej się przy wyjściu z kościoła do zakrystii. Tam też można składać ewentualne ofiary na organizację pielgrzymki. Przy skarbonie znajdują się kartki, na których można wypisać swoje intencje.

9. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej prowadzi studia magisterskie oraz podyplomowe nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Rekrutacja trwa do 14 września. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej www.bydgoskateologia.pl

10. W dniach 13-24 sierpnia organizowana jest pielgrzymka do Włoch i Medjugorie. Szczegóły na plakacie. Serdecznie zachęcamy do udziału. Zainteresowanych wyjazdem zapraszamy po Mszy św. do zakrystii.

11. Cieszymy się z dobiegających końca prac remontowych przy elewacji zewnętrznej Kościoła Zasadniczego. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na zapłacenie kolejnej raty remontowej. Bóg zapłać za każdą ofiarę na ten cel.

12. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Vademecum homiletyczne” – rozważanie liturgii Słowa; „Granice Kościoła” – o niebezpieczeństwach grożących wspólnocie ze strony fałszywych proroków; „Ile ważą więzy krwi” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Zaskakujący przepis na udane wakacje” – recepta na naprawdę udany urlop. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Maria Pawlak lat 76; Roman Gołygowski lat 82; Zofia Kapałczyńska lat 84; Julian Bodziony lat 77; Halina Borkowska lat 88 i Kazimierz Betański lat 78, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………..

14. Na czas pracy, modlitwy i wypoczynku przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski