meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 10 lipca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 10 lipca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XV Niedziela zwykła „C”

10 lipca 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już XV Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. Chrystus Pan wzywa nas do prawdziwej miłości bliźniego. W łączności z wieczorną Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia. Serdeczne Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na pokrycie kolejnej raty za kończący się remont elewacji zewnętrznej Kościoła Zasadniczego. Bóg zapłać za wszelkie formy wsparcia naszych prac remontowych.

2. Bardzo serdecznie witamy wszystkich wakacyjnych Gości oraz Sympatyków naszego Sanktuarium życząc udanego wypoczynku i przyjemnego pobytu w naszym mieście.

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Święto św. Benedykta – Opata, Patrona Europy; we wtorek wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu – Biskupa i Męczennika; w środę wspomnienie św. Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta; w piątek wspomnienie św. Bonawentury – Biskupa i Doktora Kościoła oraz w sobotę wspomnienie NMP z Góry Karmel. Obchodzącym imieniny życzymy obfitości Bożych łask i przemożnego orędownictwa św. Patronów.

4. Z powodu służbowego wyjazdu ks. Proboszcz w tym tygodniu przyjmuje w Biurze Parafialnym we wtorek zamiast w środę w godz. 16,oo-17,3o.

5. Spotkanie przedpielgrzymkowe oraz możliwość zapisania się na pieszą pielgrzymkę do Częstochowy będzie w czwartek 14 lipca o godz. 18,3o w Kościele Nawiedzenia. Przypominamy, że przy wyjściu z kościoła do zakrystii na stoliku znajduje się skarbonka, do której można składać intencje modlitewne dla pieszych pielgrzymów. Do skarbony można też składać ofiary na cele organizacyjne grupy czerwono-czarnej.

6. Przypominamy, że podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo. W piątki o godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Nawiedzenia.

7. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy prowadzi studia magisterskie i podyplomowe, nadające kwalifikacje do nauczania religii we wszystkich typach szkół. Rekrutacja trwa do 14 września. Szczegóły na stronie internetowej www.bydgoskateologia.pl

8. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Wzór miłości” – rozważanie Słowa Bożego; „Seminaria w połączeniu” – o tendencji do łączenia seminariów duchownych różnych diecezji z powodu spadku powołań do kapłaństwa; „Wiara i polityka” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Koszty technologii” – problem naszej aktywności i spędzania czasu w internecie. Polecamy też miesięcznik „List do Pani”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Krystyna Kubińska lat 81; Władysław Gibas lat 77; Gizela Drygalska lat 88; Maciej Piastowski lat 39; Krystyna Ziopała lat 88; Tomasz Grubich lat 54; Kazimierz Lepak lat 72 i Patryk Baran lat 22, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………..

10. Na świadczenie bezinteresownej miłości wobec potrzebujących przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski