meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 17 lipca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 17 lipca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XVI Niedziela zwykła „C”

17 lipca 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XVI Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. Chrystus Pan wskazuje nam co w naszym życiu powinno być najważniejsze. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Bardzo serdecznie witamy wszystkich wakacyjnych Gości i życzymy im udanego wypoczynku, duchowego ubogacenia i miłego pobytu pośród nas.

3. Stowarzyszenie Ochotników Cierpienia w środę 20 lipca zaprasza na Mszę św. o godz. 8,oo i po Mszy św. na spotkanie w Klubie „Emaus” z racji wspomnienie bł. Ks. Luigi Novarese – założyciela stowarzyszenia. Zapraszamy także nowych chętnych do włączenia się w działalność tej grupy.

4. W czwartek na pątniczy szlak wyrusza Bydgoska Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Kartki z intencjami, które powierzymy naszym pielgrzymom można jeszcze składać do skarbony przy wyjściu z kościoła przy ołtarzu. Pakowanie bagażu i ostatnie zapisy chętnych na pielgrzymkę w środę 20 lipca na placu przed plebanią w godz. 18,3o-19,15.

5. W tym tygodniu obchodzić będziemy: w środę wspomnienie bł. Czesława – kapłana, w piątek Święto św. Marii Magdaleny a w sobotę Święto św. Brygidy – zakonnicy i Patronki Europy. Solenizantkom i Solenizantom życzymy wielu łask od Boga i życzliwości od ludzi.

6. Przypominamy, że podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo. Codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. zapraszamy na nabożeństwa: w poniedziałki ku czci św. Jana Pawła II; we wtorki ku czci i z prośbą o kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki, w środy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy, w czwartki ku czci św. Urszuli Ledóchowskiej. W środy w łączności z Mszą św. o godz. 8,oo nabożeństwo ku czci św. Józefa. W piątki o godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie nabożeństwem ku czci św. Polskich Braci Męczenników przed wieczorną Mszą św. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Siostrzany wzór” i „Nie gorsza miłość” – rozważanie liturgii Słowa; „Gorące pragnienie” – nowy dokument papieża Franciszka o liturgii; „Sondażowy znak czasu” – zmiany dotyczące religijności i wiary Polaków; „Prezydent, który jest” – rozmowa z Natalią Bryżko-Zapór o prezydencie Ukrainy; „10 pomysłów na poprawę humoru” – jak poprawić swoje samopoczucie. Zachęcamy do nabycia i lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności z naszej parafialnej wspólnoty przekroczyli: śp. Janusz Simbiga lat 66; Alicja Kurz lat 80; Jan Mrozik lat 65 i Łucjan Grejczyk lat 76, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………

9. Na skuteczne obieranie najlepszej cząstki w codziennym postępowaniu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski