meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 24 lipca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 24 lipca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XVII Niedziela zwykła „C”

24 lipca 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XVII Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. Pan Jezus uczy nas najpiękniejszej modlitwy – Modlitwy Pańskiej i zachęca do ufnej, modlitewnej wytrwałości. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji naszych pielgrzymów wędrujących na Jasną Górę.

2. Bardzo serdecznie witamy wszystkich wakacyjnych Gości i sympatyków naszego Sanktuarium życząc im miłego i udanego wypoczynku.

3. W poniedziałek – we wspomnienie św. Krzysztofa przypada dzień Imienin naszego Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. O godz. 17,oo w Katedrze Bydgoskiej pod przewodnictwem Księdza Biskupa będzie sprawowana Msza św. w intencji Dostojnego Solenizanta. Do wspólnej modlitwy w katedrze serdecznie zapraszamy przedstawicieli wspólnot i ruchów katolickich. Zachęcamy też naszych parafian, którzy nie mogą udać się do katedry, by o godz. 18,oo modlili się o potrzebne łaski dla Ks. Biskupa podczas Mszy św. w naszej świątyni.

4. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek Święto św. Jakuba Apostoła; we wtorek wspomnienie św. Joachima i Anny – Rodziców NMP, dzień modlitwy w intencji Babć i Dziadków; w piątek wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom tego tygodnia na ręce Ks. Biskupa składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask i skutecznego orędownictwa św. Patronów.

5. Przypominamy, że podczas wakacji w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo. Przypominamy też, że w każdy piątek o godz. 17,oo jest wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. wieczorną.

6. We wtorek 2 sierpnia wzorem lat ubiegłych w godzinach przedpołudniowych gościć będziemy pielgrzymów na Jasną Górę z XXXVII Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki. Pielgrzymów podejmiemy posiłkiem. Wszystkich, którzy chcą mieć swój udział w ugoszczeniu pielgrzymów mogą składać swoje ofiary do skarbony na stoliku przy ołtarzu. Jeśli ktoś pragnie ofiarować wodę mineralną i inne zimne napoje – może to uczynić w przyszłą niedzielę i poniedziałek w holu kościoła przy Izbie Pamięci bł. Ks. Jerzego.

7. Modlitwą wspieramy uczestników Bydgoskiej Pieszej Pielgrzymki do Częstochowy. Nasi pielgrzymi dotrą na Jasną Górę w przyszłą niedzielę.

8. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Siła modlitwy” i „W szkole Mistrza” – rozważanie Słowa Bożego; „Co nam mówi synod?” – próba syntezy synodu na szczeblu diecezjalnym; „Kapłańska jesień życia” – o kapłańskiej emeryturze; „Jestem stale w drodze” – rozmowa z ks. dr. Piotrem Przyborkiem - nowo mianowanym biskupem pomocniczym w Gdańsku; „Iść, by wrócić przemienionym” – rozmowa z ks. biskupem Radosławem Orchowiczem o pielgrzymowaniu. Zachęcamy do nabycia i wakacyjnej lektury religijnej.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły: śp. Elżbieta Stachowicz lat 65 i Jadwiga Stefankiewicz lat 78, które ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………

10. Na ufne prośby kierowane do Niebieskiego Ojca przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski