meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 31 lipca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 31 lipca 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XVIII Niedziela zwykła „C”

31 lipca 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy ostatnią niedzielę lipca, a zarazem XVIII Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. Chrystus Pan przestrzegając nas przed duchem materializmu i chciwości, jednocześnie zachęca do troski o dobra duchowe.

2. Dekretem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka z dniem 27 sierpnia ks. Tomasz Borowski został mianowany wikariuszem w parafii MB Fatimskiej w Bydgoszczy. Dziękujemy ks. Tomaszowi za pracę duszpasterską w naszej parafii i życzymy obfitych owoców duszpasterskich i Bożego błogosławieństwa na nowej placówce.

3. Decyzją przełożonych zakonnych z dniem 15 sierpnia siostry Bożenna Andrzejczak, Joanna Kiedrowicz i Monika Magdziarska zostają posłane na inne placówki. Dziękujemy siostrom za ich wieloletnie zaangażowanie katechetyczne i duszpasterskie w naszej parafii i życzymy obfitych łask Bożych oraz orędownictwa św. Urszuli Ledóchowskiej w nowych miejscach ich posługi. Ks. Tomaszowi i Wielebnym Siostrom Bóg zapłać za wszystko i Szczęść Boże !

4. Jutro rozpoczynamy sierpień, który w naszej Ojczyźnie jest miesiącem trzeźwości. Zachęcamy do powstrzymania się od spożywania napojów alkoholowych w duchu troski o trzeźwość naszych rodzin i Ojczyzny.

5. W poniedziałek, we wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego – Biskupa i Doktora K-ła przypada 78. Rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o bohaterskim i krwawym zrywie Polaków w walce o wolną i niepodległą Ojczyznę.

6. We wtorek 2 sierpnia w naszej parafii gościć będziemy na południowym odpoczynku ok. 80 pątników z 37 Gdyńskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Pielgrzymów podejmiemy posiłkiem. Wszyscy, którzy chcą mieć swój udział w ugoszczeniu pielgrzymów, mogą składać swoje ofiary do skarbony na stoliku przy ołtarzu. Jeśli ktoś pragnie ofiarować wodę mineralną i inne zimne napoje – może to uczynić dzisiaj i w poniedziałek w holu kościoła przy Izbie Pamięci bł. Ks. Jerzego. Panie, które będą przygotowywać kanapki dla pielgrzymów prosimy o przybycie we wtorek o godz. 8,oo do Klubu Emaus. Za wszelką pomoc i ofiary na przyjęcie pielgrzymów składamy serdeczne Bóg zapłać. Zapraszamy Parafian we wtorek na godz. 11,3o przed Kościołem Zasadniczym na przywitanie pielgrzymów.

7. W czwartek przypada wspomnienie św. Jana Marii Vianneya – kapłana a w sobotę Święto Przemienienia Pańskiego. Wszystkim Solenizantom tego tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask oraz wszelkiej pomyślności.

8. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota sierpnia. Godzina święta i modlitwy w intencji powołań w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św.; w piątek po Mszy św. o godz. 7,oo oraz na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu przed Mszą św. wieczorną nabożeństwo ku czci NSPJ. W piątek o godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Nawiedzenia. Okazja do spowiedzi św. dla dzieci od godz. 17,oo a dla wszystkich podczas porannych Mszy św. i od godz. 17,3o. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Podczas nabożeństwa wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniem fatimskim i indywidualna Adoracja. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 8,oo.

9. Legion Maryi zaprasza na wyjazd do Pierania i Lichenia w dniu 20 sierpnia. Koszt 55 zł. Zapisy tel. pod nr 500198911 oraz w niedzielę 7 sierpnia po Mszy św. o godz. 10,15 lub codziennie po Mszy św. o godz. 7,oo w salce nr 2.

10. Przypominamy, że podczas wakacji nie ma Mszy św. w dni powszednie o godz. 10,oo.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Niebezpieczna dolegliwość” – rozważanie Liturgii Słowa Bożego; „Pielgrzymka interwencyjna” – o pielgrzymce papieża Franciszka do Kanady; „Możliwości za horyzont” – rozmowa z Jakubem Pigórą o wyjątkowości drogi do grobu św. Jakuba; „Coroczny sierpniowy apel” – czy promowanie abstynencji jest jeszcze skuteczne i zrozumiałe?”; „Synodalny rachunek sumienia” – problemy, z jakimi będziemy musieli się zmierzyć. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik na każdy dzień sierpnia. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły: śp. Iza Nowak lat 90; Aleksandra Laskowska lat 76 i Irena Thiede lat 79, które ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………….

13. Na gromadzenie bogactwa duchowego przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski