meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 14-15 sierpnia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 14-15 sierpnia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XX Niedziela zwykła „C”

Uroczystość Wniebowzięcia NMP

14-15 sierpnia 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XX Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan domaga się od nas chrześcijańskiego radykalizmu w życiu codziennym. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji zgody w naszych rodzinach oraz o przywrócenie pokoju na Ukrainie.

2. Jutro Uroczystość Wniebowzięcia NMP 102. Rocznica Cudu nad Wisłą; Święto Wojska Polskiego. Msze św. jak w niedzielę, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20,oo. W łączności z każdą Mszą św. obrzęd błogosławienia ziół. Ze względu na Uroczystość w poniedziałek Biuro Parafialne nie będzie czynne.

3. W sobotę obchodzimy wspomnienie św. Bernarda – opata i Doktora K-ła.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na pokrycie kolejnej raty za remont elewacji zewnętrznej Kościoła Zasadniczego. Bóg zapłać!

5. Serdecznie witamy wakacyjnych Gości i przypominamy, że jeszcze przez sierpień w dni powszednie nie ma Mszy św. o godz. 10,oo.

6. We wtorek 16 sierpnia przy Kościele Nawiedzenia zostanie podstawiony kontener na makulaturę. Kontener zostanie zabrany w piątek 19 sierpnia w godz. południowych. Zachęcamy, by przy okazji wakacyjnych porządków wesprzeć misjonarzy, gdyż dochód ze sprzedaży makulatury przeznaczymy na cele misyjne.

7. Od 19 sierpnia w kinach będzie wyświetlany film fabularny „Notre-Dame płonie”. To wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najbardziej znanych i najświętszych kościołów Europy i bezcennych relikwii chrześcijaństwa.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” można przeczytać: „Unieść spór” i „Trudna Ewangelia” – rozważanie Słowa Bożego; „Odmrożone pielgrzymki” – o ponownym pieszym pielgrzymowaniu na Jasną Górę po pandemijnej przerwie; „Syn Boży, Syn Człowieczy” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Wniebowzięcie czyli dom bez kredytu” – uroczystość, która jest hymnem na cześć ciała ludzkiego. Zachęcamy do nabycia i wakacyjnej lektury religijnej.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły: śp. Bogumiła Napora lat 77; Mirosława Marciniak-Mira lat 49 i Krystyna Zastawna lat 77, które z ofiarami tragicznej katastrofy polskich pielgrzymów powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………

10. Na czas budowania zgody i zrozumienia w naszych rodzinach i w naszej Ojczyźnie przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski