meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 28 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne na 28 sierpnia 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXII Niedziela zwykła „C”

28 sierpnia 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXII Niedzielę zwykłą, ostatnią w czasie wakacji. Chrystus Pan w Ewangelii św. zachęca nas do prawdziwej pokory. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Decyzją przełożonych zakonnych posługę w naszej parafii rozpoczynają Wielebne siostry: Danuta Białonowicz, Janina Białobłocka i Ewa Keffer. Bardzo serdecznie witamy Siostry w naszej parafialnej wspólnocie i życzymy Bożego błogosławieństwa i radosnej satysfakcji z posługi w naszej parafii. Niech św. Urszula wyprasza duchową moc i radość oraz wszelkie potrzebne łaski w życiu osobistym i wspólnocie zakonnej. Szczęść Boże !

3. W tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie Męczeństwa św. Jana Chrzciciela; w środę Święto Rocznicy poświęcenia Kościoła Katedralnego; w czwartek 83. Rocznica wybuchu II wojny światowej; w sobotę wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego – papieża i Doktora K-ła. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny życzymy łask Bożych w obfitości, opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa św. Patronów.

4. W środę 31 sierpnia o godz. 18,oo w bydgoskiej katedrze Ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk będzie celebrował Mszę św. z okazji Rocznicy Konsekracji naszej katedry. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Od czwartku 1 września wznawiamy odprawianie Mszy św. w dni powszednie o godz. 10,oo.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota września. Godzina św. w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo oraz na zakończenie Adoracji Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Okazja do spowiedzi św. podczas porannych Mszy św. oraz po południu od godz. 16,3o dla dzieci i od godz. 17,oo dla młodzieży i dorosłych. Ze względu na Adorację Najświętszego Sakramentu, spowiedź św. od godz. 16,3o i Msza św. wieczorna w Kościele Zasadniczym. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności w Mszą św. o godz. 7,oo; po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniem fatimskim i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

7. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w domach w sobotę 3 września w godz. przedpołudniowych. Nowych chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

8. W sobotę o godz. 11,oo przy Katedrze Bydgoskiej rozpocznie się Różaniec ulicami Bydgoszczy. Zakończenie Mszą św. celebrowaną przez ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka w parafii Bożego Ciała o godz. 12,oo. Natomiast Mszą św. o godz. 8,oo w Katedrze Bydgoskiej rozpocznie się XXXIII Piesza Pielgrzymka do sanktuarium MB Byszewskiej. Na wspólne pielgrzymowanie zaprasza Bractwo Oblatów św. Brygidy Domu Bydgoskiego.

9. W sobotę 3 września o godz. 18,oo zapraszamy młodzież na Mszę św. i modlitwę nowennową w intencji maturzystów. Po Mszy św. spotkanie w Sali Konferencyjnej na plebanii.

10. W zakrystii lub przy wyjściu z kościoła można złożyć podpis pod apelem do Sejmu do procedowania Ustawy o przyznanie renty socjalnej dla Osób z Niepełnosprawnościami (tj. osób, które ze względu na niepełnosprawność ruchową, intelektualną lub obie jednocześnie pozostaną pod opieką innych osób do końca życia). Ks. Biskup zachęca do poparcia tej inicjatywy.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 11,3o Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy wszystkich uczniów. Podczas Mszy św. poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych uczniom rozpoczynającym naukę. Z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia będzie wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu.

12. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Prawdziwa wielkość” i „Co w zamian?” – rozważanie liturgii Słowa Bożego; „Księgi bez wykreśleń” – dlaczego nie da się wymazać nikogo z księgi ochrzczonych; „Jezus, Dwunastu i my” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Komunia przez kraty” – o prześladowaniu chrześcijan w Nikaragui. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 Minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień września”. Zachęcamy do nabycia.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Teresa Nowak lat 67; Jolanta Rasała – Arndt lat 69; Jan Staniewski lat 90 i Tadeusz Kaczorowski lat 87, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek………….

14. Na pokorne wypełnianie woli Pana i cierpliwe oczekiwanie na Jego powrót przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski