meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 4 września2022 r.

Ogłoszenia Parafialne na 4 września2022 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXIII Niedziela zwykła „C”

4 września 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIII Niedzielę zwykłą, pierwszą w nowym roku szkolnym i katechetycznym. Podczas Mszy św. o godz. 11,3o przez wstawiennictwo wyniesionego dzisiaj na ołtarze bł. papieża Jana Pawła I, modlimy się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski w nowym roku dla nauczycieli, katechetów i uczniów; a  dzieciom rozpoczynającym naukę poświęcimy plecaki, tornistry, książki i przybory szkolne. Z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji nauczycieli i uczniów. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie modlitewne Żywego Różańca. Zapraszamy także nowych chętnych. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przy wyjściu z kościoła można nadal składać podpisy popierające inicjatywę uchwalenia ustawy przyznającej rentę socjalną osobom wymagającym stałej opieki. Przy stolikach panie z zespołu Caritas rozprowadzają religijne książki. Dochód przeznaczony jest na potrzeby remontowe naszego Sanktuarium. Zachęcamy do zakupu.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej rodzinie parafialnej ks. dra Krzysztofa Kwaśniewicza, który dekretem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka z dniem 1 września został mianowany wikariuszem w naszej parafii. Życzymy ks. Krzysztofowi wielu potrzebnych łask Bożych i opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa św. Polskich Braci Męczenników, aby posługa w naszej parafii wydała obfite owoce i była źródłem prawdziwej radości. Szczęść Boże !

3. W czwartek przypada Uroczystość Narodzenia NMP Matki Pięknej Miłości, Patronki naszej diecezji. W katedrze uroczystości odpustowe.

4. W sobotę 10 września o godz. 15,3o w Kościele Nawiedzenia ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk odprawi Mszę św. z okazji Jubileuszu 40. Lecia istnienia i działania w naszej parafii Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. Zapraszamy do wspólnej modlitwy oraz do włączenia się w działalność tego Stowarzyszenia.

5. Osoby potrzebujące pomocy naszej parafialnej Caritas mogą się zgłaszać w czwartki w godz. 10,oo – 12,oo.

6. Przypominamy, że codziennie odprawiamy nabożeństwa ku czci naszych świętych w łączności z Mszą św. wieczorną o godz. 18,oo. W poniedziałki ku czci św. Jana Pawła II; we wtorki o rychłą kanonizację bł. ks. Jerzego Popiełuszki; w środy Nowenna do MB Nieustającej Pomocy; w czwartki ku czci św. Urszuli Ledóchowskiej i w piątki ku czci Św. Polskich Braci Męczenników. Dodatkowo w środy w łączności z Mszą św. o godz. 10,oo ku czci św. Józefa. Przypominamy też, że w każdy piątek od godz. 17,oo wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do liczniejszego udziału i wspólnej modlitwy.

7. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na pokrycie ostatniej raty za zakończony remont elewacji zewnętrznej Kościoła Zasadniczego. Kolejnym przedsięwzięciem, do którego musimy się materialnie przygotować, będzie monitoring kościoła. W obliczu mnożących się przypadków wandalizmu wobec sakralnych obiektów jest to konieczny krok, który należy uczynić. Bóg zapłać wszystkim, którzy materialnie czują się odpowiedzialni za nasz kościół i parafię. Zachęcamy także wszystkich, którzy mogą włączyć się w to dzieło.

8. Przy wyjściu z kościoła można także nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Jeśli chcesz być Jego uczniem” – rozważanie Słowa Bożego; „Biskup, który pisał do Pinokia” – sylwetka nowego błogosławionego papieża Jana Pawła I; „Czytanie ze zrozumieniem” – synteza krajowa Synodu o synodalności; „Kierunek Lizbona” – przygotowania do przyszłorocznych Światowych Dni Młodzieży; „Czy Jezus chciał papieża?” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem. Zachęcamy do religijnej lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły: śp. Stefania Liderman lat 94; Monika Kurkowska lat 80; Halina Czarkowska lat 94 i Bogusława Badurska lat 64, które ze wszystkimi Zmarłymi oraz poległymi obrońcami naszej Ojczyzny polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………

10. Na umiejętność wyrzekania się wszystkiego dla Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski