meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 11 września 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 11 września 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XXIV Niedziela zwykła „C”

11 września 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXIV Niedzielę zwykłą. Przypowieść o zagubionej owcy i drachmie uświadamia nam ogrom Bożego Miłosierdzia wobec nas, grzeszników i radość z naszego nawrócenia. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzieci, które lubią śpiewać zapraszamy do naszej parafialnej scholi. Spotkania odbywają się w soboty od godz. 11,oo-12,3o w „Betlejemce” oraz w niedziele przed liturgią o godz. 10,3o w kościele w salce nr 2.

3. W ramach duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej parafii, w Domu Sióstr Urszulanek działa „Betlejemka”, miejsce, gdzie pod opieką siostry dzieci mogą odrobić lekcje i odpocząć. Zajęcia, na których uczą się współpracy i samodzielności odbywają się od poniedziałku do piątku w godz. 12,3o-17,3o. Serdecznie zapraszamy. Zapisy u siostry Janiny.

4. Spotkania kandydatów do bierzmowania: w środę 14 września – kandydaci z klas VII; w czwartek 15 września – kandydaci z klas VIII; w piątek 16 września – kandydaci z klas I ponadpodstawowych. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

5. W czwartek 15 września po Mszy św. o godz. 10,oo w Klubie „Emaus” odbędzie się spotkanie członków Stowarzyszenia Centrum Ochotników Cierpienia. Zapraszamy nowych chętnych.

6. Stowarzyszenie „Alwernia” działające przy ul. Dworcowej 87 zaprasza małżeństwa lub rodziny na bezpłatną terapię, zajęcia z psychoterapeutami. Szczegóły na plakacie lub pod nr telefonu 693670565. Projekt nosi tytuł: „Przezwyciężyć kryzys”.

7. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie św. Jana Chryzostoma – Biskupa i Doktora K-ła; w środę Święto Podwyższenia Krzyża Świętego – Dzień Modlitwy w intencji Ukrainy; w czwartek wspomnienie NMP Bolesnej oraz w piątek wspomnienie świętych Męczenników Korneliusza – papieża i Cypriana – Biskupa. Obchodzącym imieniny życzymy Bożych łask w obfitości.

8. W środę w łączności z Mszą św. o godz. 10,oo modlitwa w intencji Ukrainy przez przyczynę św. Józefa oraz bł. ks. Jerzego w dniu Jego Urodzin.

9. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na pokrycie ostatniej raty za wykonany remont elewacji zewnętrznej Kościoła Zasadniczego.

10. W dniach 20-21 października br. organizowana jest Pielgrzymka na Jasną Górę z nocnym czuwaniem na rozpoczęcie przygotowań do obchodów 20 lecia naszej diecezji. Z naszej parafii organizujemy autokar. Koszt uczestnictwa wraz z ubezpieczeniem wynosi 100 zł. od osoby. Zapisy chętnych w zakrystii po Mszach św. lub w Biurze Parafialnym w godz. urzędowania. Przy zapisach podajemy imię i nazwisko, adres, Pesel i nr telefonu oraz wpłacamy całą kwotę. Ilość miejsc ograniczona.

11. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Ludzkie historie” – rozważanie Słowa Bożego; „Walka z wiatrakami?” i „ Brak smartfona nie musi wykluczać” - problem nadmiernej inwazji elektroniki w życie dzieci; „Czy Jezus wiedział, że umrze?” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem. Polecamy też miesięcznik „List do Pani”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Urszula Cysewska lat 93; Janina Karpińska lat 86; Wojciech Aniukiewicz lat 55 i Barbara Cemel lat 90, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………….

13. Na trud prawdziwego nawracania przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski