meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 18 września 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 18 września 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XXV Niedziela zwykła „C”

18 września 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXV Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan zaprasza nas do wierności Bogu nawet w najdrobniejszych rzeczach. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Przypominamy, że w każdy piątek o godz. 17,oo jest wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Podczas Adoracji możliwość skorzystania ze spowiedzi św.

2. Nasz chór parafialny serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, a szczególnie mężczyzn, którzy lubią śpiewać, do wspólnego śpiewania na chwałę Bożą. Próby chóru odbywają się: dla panów we wtorki, a dla pań w czwartki o godz. 18,oo w salce nr 2. Więcej informacji w gablocie chóru.

3. We wtorek 20 września Mszą św. w Kościele Zasadniczym o godz. 18,oo rozpocznie się spotkanie Rodziców dzieci I Komunijnych. Serdecznie zapraszamy i liczymy na obecność wszystkich zainteresowanych Rodziców.

4. W tym tygodniu obchodzimy: we wtorek wspomnienie świętych Męczenników Andrzeja Kim Taegon – kapłana, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy; w środę Święto św. Mateusza – Apostoła i Ewangelisty oraz w piątek wspomnienie św. Ojca Pio – zakonnika. Wszystkim Solenizantom życzymy Bożych łask w obfitości.

5. Bardzo serdecznie prosimy, aby zarezerwowane intencje mszalne potwierdzać na miesiąc przed terminem odprawienia Mszy św., a nie odkładać tego do ostatniej chwili, gdyż w przypadku braku potwierdzenia w odpowiednim czasie rezerwacje będą anulowane. Prosimy także, aby w niedziele załatwiać tylko potwierdzenia rezerwacji Mszy św. Natomiast w Biurze Parafialnym w godz. urzędowania można rezerwować wolne terminy Mszy św. w przyszłym roku.

6. Są jeszcze wolne miejsca na diecezjalną pielgrzymkę do Częstochowy i nocne czuwanie na Jasnej Górze w dniach 20-21 października br. Zapisy dzisiaj po Mszach św. w zakrystii oraz w tygodniu w Biurze Parafialnym w godz. urzędowania. Zachęcamy do udziału.

7. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Zakonu Paulistów będą rozprowadzać Ewangeliarze na 2023 rok oraz Pismo Święte.

8. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Bóg albo mamona” i „Ostatnia deska ratunku” – rozważanie Słowa Bożego; „Życie poświęcę wam” i „Obrońca wiar” – sylwetka zmarłej Elżbiety II, królowej, która przez 70 lat pozostawała sługą poddanych; „Kto idzie na zatracenie” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Pasterz nielicznych” – rozmowa z ks. bp. Czesławem Kozonem o sytuacji Kościoła katolickiego w Królestwie Danii. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu z naszej rodziny parafialnej Bóg odwołał do wieczności śp. Helenę Ratajczak lat 73; Włodzimierza Nogalskiego lat 66; Jacka Przybylińskiego lat 64; Eugeniusza Maćko lat 81; Stefana Rutkowskiego lat 85 i Ryszarda Grzesiuka lat 69, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………..

10. Na troskę o zdobywanie dóbr duchowych zasługujących na wieczną szczęśliwość przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski