meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 25 września 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 25 września 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XXVI Niedziela zwykła „C”

25 września 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już XXVI Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan przestrzega nas przed zmarnowaniem życia doczesnego i wzywa do nawrócenia, aby nie utracić życia wiecznego. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. W związku z koniecznością podjęcia natychmiastowej opieki duszpasterskiej w wyniku poważnej choroby ks. Proboszcza, dekretem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka ks. Andrzej Białczyk z dniem 24 września br. został mianowany Administratorem Parafii pw. Św. Jana Nepomucena w Sipiorach. Dziękujemy Ks. Andrzejowi za jego posługę w naszej parafii i życzymy owocnego duszpasterzowania wśród wiernych powierzonych jego kapłańskiej pieczy.

3. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafialnej wspólnocie ks. Wiesława Hnatejko z Warszawy i życzymy, aby posługa duszpasterska w naszej parafii była radosna i owocna. Szczęść Boże księże Wiesławie.

4. Przedstawiciel Trzeciego Zakonu Paulistów rozprowadza dzisiaj Ewangeliarze na każdy dzień przyszłego roku a także Pismo święte.

5. Informujemy, że jeszcze są wolne miejsca na pielgrzymkę i nocne czuwanie na Jasną Górę w ramach diecezjalnych przygotowań do Jubileuszu 20. Rocznicy powstania Diecezji Bydgoskiej. Zapisy po Mszach św. w zakrystii u ks. Krzysztofa lub w Biurze Parafialnym w godz. urzędowania do 30 września. Gorąco zachęcamy do udziału.

6. W tym tygodniu będziemy obchodzić: we wtorek wspomnienie św. Wincentego a Paulo – kapłana; w środę wspomnienie św. Wacława – Męczennika; w czwartek Święto Św. Archaniołów Michała, Gabriela i Rafała; w piątek wspomnienie św. Hieronima – kapłana i Doktora K-ła oraz w sobotę wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus – dziewicy i Doktora K-ła. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny życzymy obfitości Bożych łask, opieki Maryi i przemożnego orędownictwa św. Patronów oraz wszelkiej pomyślności.

7. W sobotę rozpoczynamy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na różaniec dorosłych w dni powszednie o godz. 9,3o; dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 16,45 oraz wszystkich codziennie o godz. 17,3o.

8. W tym tygodniu przypada I sobota października. Nabożeństwo maryjne w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najśw. Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim oraz Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo. Okazja do spowiedzi św. podczas porannych Mszy św.

9. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy w domach z sakramentami św. w sobotę 1 października br. w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

10. W sobotę 1 października o godz. 17,3o nabożeństwo różańcowe. Na to nabożeństwo zapraszamy szczególnie członków Żywego Różańca Rodziców za Dzieci, którzy już od 5 lat podejmują tę modlitwę. Istnieje 5 Róż. O godz. 18,oo Msza św. a po Mszy św. spotkanie. Zapraszamy także nowych chętnych.

11. Różańce i medaliki dla dzieci I Komunijnych można nabyć w zakrystii.

12. W przyszłą niedzielę 2 października po Mszy św. o godz. 7,3o w Kościele Nawiedzenia wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu z racji I niedzieli miesiąca. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Natomiast po Mszy św. o godz. 9,oo z naszego Sanktuarium wyruszy XXX edycja Biegu Sztafetowego i VII edycja Maratonu szlakiem Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki.

13. W przyszłą niedzielę panie z zespołu Caritas będą rozprowadzać religijne książki jako cegiełki na prace remontowe i inwestycyjne w ramach miesięcznego kiermaszu parafialnego.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Przekroczyć przepaść” i „Nie czynić zła – to za mało” – rozważanie Słowa Bożego; „W kraju spotkania” – o pielgrzymce papieża Franciszka do Kazachstanu; „Zostanę jeszcze chwilę” – o siostrze Marii de Coppi, która 59 lat była na misjach w Mozambiku, gdzie 7 września poniosła męczeńską śmierć. Do Przewodnika dołączony jest Modlitewnik „5 minut z Bogiem. Na każdy dzień października”. Zachęcamy do nabycia.

15. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Lech Wierzbiński lat 69; Magdalena Mazurek lat 69; Zofia Wróbel lat 70; Irena Wysocka lat 76; Irena Dyniewska lat 87; Daniela Bednarska lat 83 i Józef Sadecki lat 86, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…

16. Na czas właściwego wykorzystania daru życia doczesnego przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski