meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 2 października 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne na 2 października 2022 r.

Ogłoszenia Parafialne –

XXVII Niedziela zwykła „C”

2 października 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXVII Niedzielę zwykłą. Pan Jezus zachęca nas do żywej i ufnej wiary. Z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia trwa Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 14,oo. Udajmy się tam na chwilę modlitwy szczególnie w intencji dzieci i młodzieży, którzy przestali uczęszczać na lekcje religii. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. O godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym nabożeństwo różańcowe.

2. W holu kościoła przy salkach katechetycznych można nabyć książki religijne w ramach miesięcznego kiermaszu.

3. Rozpoczęliśmy październik, miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy na różaniec dzieci w Kościele Nawiedzenia od poniedziałku do czwartku o godz. 16,45; starszych w dni powszednie w Kościele Zasadniczym o godz. 9,3o oraz wszystkich, także kandydatów do bierzmowania codziennie o godz. 17,3o. Ze względu na różaniec w październiku Msze św. o godz. 10,oo i 18,oo będą w Kościele Zasadniczym.

4. Wszystkich maturzystów zapraszamy w poniedziałek 3 października na kolejne spotkanie formacyjne w ramach duchowych przygotowań do egzaminów maturalnych. Spotkanie rozpoczynamy udziałem w nabożeństwie różańcowym o godz. 17,3o.

5. W tym tygodniu obchodzimy wspomnienie: we wtorek św. Franciszka z Asyżu – zakonnika; w środę św. Faustyny Kowalskiej – dziewicy i w piątek NMP Różańcowej. Obchodzącym swoje imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask, opieki Matki Najświętszej oraz wszelkiej pomyślności.

6. We wtorek na parkingu przy kościele w godz. 10,oo – 10,45 Mobilne Centrum przeprowadzi odpłatne przesiewowe badania diagnostyczne w Ambulansie Diagnostycznym. Szczegóły znajdują się na ulotkach.

7. Spotkania kandydatów do bierzmowania w Kościele Zasadniczym: w środę 5 października z klas I a w czwartek 6 października z klas VII. Spotkania rozpoczynają się udziałem w różańcu o godz. 17,3o.

8. W tym tygodniu przypadają I czwartek i piątek października. Godzina Święta w czwartek w łączności z nabożeństwem różańcowym o godz. 17,3o. Po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Sali Konferencyjnej. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas porannych Mszy św. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16,3o w Kościele Nawiedzenia. Wieczorna spowiedź św. w Kościele Zasadniczym od godz. 17,3o.

9. W sobotę o godz. 11,oo w Salce katechetycznej nr 2 odbędzie się pierwsze powakacyjne spotkanie ministrantów i kandydatów. Liczymy na obecność wszystkich. Zapraszamy także nowych chętnych.

10. W sobotę 8 października o godz. 10,oo w kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi w parafii Ducha Świętego Różańcem ulicami miasta rozpocznie się Ogólnopolskie Spotkanie Wojowników Maryi pod przewodnictwem ks. Dominika Chmielewskiego. Uczestnicy spotkania w modlitwie różańcowej przejdą do naszego kościoła, gdzie będą kontynuować modlitewne spotkanie mężczyzn do godz. 13,oo. Następnie przerwa na posiłek przy kościele do godz. 14,3o. O godz. 15,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia, a po niej Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Po Mszy św. do godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu i zakończenie spotkania. Do udziału w tym spotkaniu Wojownicy Maryi zapraszają wszystkich mężczyzn.

11. W przyszłą niedzielę o godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych z poświęceniem różańców i książeczek. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców.

12. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na prace remontowo-inwestycyjne w naszym Sanktuarium. Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę do Częstochowy.

13. Zbliża się okres zimowy. W związku z tym przedstawieciele Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Rozstrzębowie, Rycerskiego i Szpitalnego Zakonu Świętego Łazarza z Jerozolimy we współpracy z Caritas naszej parafii organizują zbiórkę nowych skarpet dla żołnierzy walczących w obronie Ukrainy. Skarpety można składać w zakrystii do końca października.

14. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Dodaj nam wiary” – rozważanie Słowa Bożego; „Właściwy kult Matki Bożej” – podpowiedzi Maryi zawarte w objawieniach, jak powinniśmy oddawać Jej cześć; „Katolicy są tu autentyczni” – rozmowa z ks. Andrzejem Sudołem o pobożności Indusów; „Palce Bożej Opatrzności” – rozmowa z s. Anną Mroczek o Bożej opiece aniołów stróżów; „Oryginał ze Śląska” – o zmarłym aktorze Franciszku Pieczce. Zachęcamy do nabycia i lektury.

15. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Helena Kurzeja lat 86; Zofia Buczkowska lat 71; Kazimierz Szala lat 75; Barbara Ratuszna lat 74 i Stanisława Krakowska lat 73, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek………….

16. Na pogłębienie naszej wiary w Boga przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski