meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 9 października 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 9 października 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XXVIII Niedziela zwykła „C”

9 października 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXVIII Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan zachęca nas do okazywania wdzięczności za otrzymywane dobro od Boga i od ludzi. W Kościele Zasadniczym o godz. 16,oo Msza św. dla Rodziców i Dzieci I Komunijnych. Podczas Mszy św. poświęcenie różańców i książeczek. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. O godz. 17,3o nabożeństwo różańcowe.

2. Bardzo serdecznie witamy w naszej parafii trio wokalne „Vies Bonum” z salezjańskiej parafii św. Jana Chrzciciela w Mińsku na Białorusi i dziękujemy za oprawę muzyczną Mszy św.

3. Witamy także w naszej modlitewnej wspólnocie pochodzącą z naszej parafii siostrę Karolinę Bobrowską ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, która 26 sierpnia złożyła pierwsze śluby zakonne i prosimy o kilka słów.

4. Bardzo serdecznie dziękujemy za wszelkie ofiary i te złożone dzisiaj na tacę na potrzeby remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać!

5. Bardzo serdecznie dziękujemy naszym parafiankom – paniom z Żywego Różańca, Legionu Maryi i parafialnego Caritas za wysprzątanie kościołów na ogólnopolskie spotkanie Wojowników Maryi. Bóg zapłać!

6. W czwartek przypada wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego – kapłana, a w sobotę św. Teresy od Jezusa – Dziewicy i Doktora K-ła. Natomiast w piątek obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej – Dzień Nauczyciela. Wszystkim Solenizantom oraz nauczycielom, katechetom i wychowawcom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask oraz wszelkiej pomyślności.

7. W sobotę 15 października po Mszy św. o godz. 7,oo z naszego Sanktuarium wyruszy IX Pielgrzymka Rowerowa szlakiem Męczeńskiej śmierci bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na tamę we Włocławku. Z tego powodu w sobotę Msza św. o godz. 7,oo będzie w Kościele Zasadniczym.

8. W przyszłą niedzielę – w 44. Rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową, przeżywać będziemy w naszej Ojczyźnie XXII Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Zapraszamy młodzież z naszej parafii, szczególnie tych, którzy już byli bierzmowani oraz kandydatów do bierzmowania na Mszę św. o godz. 13,oo w Bazylice św. Wincentego a Paulo pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka. Po Mszy św. spotkanie młodzieży z całej diecezji i świętowanie Dnia Papieskiego z licznymi atrakcjami.

9. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe : dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 16,45; starszych w dni powszednie o godz. 9,3o oraz wszystkich codziennie o godz. 17,3o. Ze względu na to iż wszyscy modlący zmieszczą się w Kościele Nawiedzenia, nabożeństwa różańcowe i Msze św. będą od tego tygodnia w Kościele Nawiedzenia, tylko w soboty i niedziele różaniec i wieczorne Msze św. będą w Kościele Zasadniczym.

10. Przedstawiciele Wolontariatu ze Szkoły Podstawowej w Rozstrzębowie; Szpitalnego i Rycerskiego Zakony Świętego Łazarza z Jerozolimy oraz Caritas naszej parafii organizują zbiórkę nowych skarpet dla żołnierzy walczących w obronie Ukrainy. Skarpety bawełniane lub frote można składać w zakrystii do końca października.

11. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – czas szczególnej modlitwy za naszych Zmarłych. Kartki na wypominki za Zmarłych można pobierać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Czytelnie wypełnione będzie można składać w zakrystii lub w Biurze Parafialnym.

12. Duszpasterstwo Nauczycieli Diecezji Bydgoskiej serdecznie zaprasza we wtorek 18 października o godz. 18,oo do katedry na Mszę św. sprawowaną przez ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka w intencji pracowników oświaty.

13. Duszpasterstwo Akademickie „Stryszek” przy bazylice św. Wincentego a Paulo zaprasza na Msze św. dla studentów w niedziele o godz. 18,oo. Po Mszy św. spotkanie integracyjne.

14. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Wiara czyni cuda” – rozważanie Słowa Bożego; „Jesteśmy sobie coraz mniej potrzebni” – rozmowa z ks. Mirosławem Malińskim o potrzebie budowania wspólnoty a nie podziałów; „Czuwajcie” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Polaków rozmowy przed zimą”; „Johnny – ksiądz i człowiek” – film o ks. Janie Kaczkowskim, zmarłym na nowotwór założycielu Puckiego Hospicjum. Zachęcamy do nabycia i lektury.

15. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyła śp. Alina Krug lat 83, którą ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………….

16. Na umiejętność okazywania wdzięczności Bogu i ludziom przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

                                                               

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski