meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 16 października 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 16 października 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne

XXIX Niedziela zwykła „C”

XXII Dzień Papieski

16 października 2022 roku.

1. Dzisiaj przypada 44. Rocznica pamiętnego wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową w Rzymie. Z tej racji w naszej Ojczyźnie po raz XXII przeżywamy Dzień Papieski pod hasłem „Blask Prawdy”. Zapraszamy młodzież naszej parafii do udziału w uroczystej Eucharystii o godz. 13,oo w Bazylice pw. Św. Wincentego a Paulo. Po Mszy św. spotkanie młodzieży z całej diecezji i świętowanie tego dnia z licznymi atrakcjami. Przed kościołem przedstawiciele młodzieży i nasi harcerze zbierają do skarbon ofiary na rzecz Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która z tych ofiar funduje stypendia naukowe dla uzdolnionej młodzieży pochodzącej z ubogich rodzin. Bóg zapłać za ofiary na ten cel. O godz. 17,3o nabożeństwo różańcowe w intencji polskiej młodzieży. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

2. Przypominamy, że nabożeństwa różańcowe odprawiamy: dla dzieci od poniedziałku do czwartku o godz. 16,45; dla starszych w dni powszednie o godz. 9,3o i dla wszystkich codziennie o godz. 17,3o.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego – Biskupa i Męczennika; we wtorek Święto św. Łukasza Ewangelisty; w czwartek wspomnienie św. Jana Kantego – kapłana a w sobotę Uroczystość Św. Jana Pawła II – Patrona naszego województwa. Solenizantom tego tygodnia życzymy Bożych łask w obfitości, opieki Maryi, orędownictwa Świętych Patronów oraz wszelkiej pomyślności.

4. W poniedziałek 17 października o godz. 18,oo w auli Centrum Edukacyjno-Formacyjnego przy ul Grodzkiej 18-22 odbędzie się spotkanie z p. prokuratorem Andrzejem Witkowskim pt. „Ks. Jerzy Popiełuszko – droga do prawdy”. Pan prokurator prowadził śledztwo w sprawie morderstwa ks. Jerzego. Zapraszamy.

5. W środę mija 38. Rocznica męczeńskiej śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki. O godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym różaniec przygotowany przez młodzież naszej parafii, a o godz. 18,oo Uroczysta Msza św. pod przewodnictwem syna naszej parafii Ks. Arkadiusza Napierały, który też wygłosi Słowo Boże. W środę nie będzie więc różańca dla dzieci o godz. 16,45. Tego dnia wszystkich : dzieci, młodzież i dorosłych zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej o godz. 17,oo i Mszy św. o godz. 18,oo. Do udziału w tej modlitwie prosimy poczty sztandarowe ze wszystkich duszpasterstw parafialnych. W środę Biuro Parafialne będzie nieczynne!

6. W czwartek 20 października modlitwą różańcową o godz. 9,3o rozpocznie się spotkanie członków Stowarzyszenia Centrum Ochotników Cierpienia. Po Mszy św. o godz. 10,oo spotkanie w Klubie „Emaus”. Tego dnia o godz. 9,3o wyrusza pielgrzymka autokarowa na Jasną Górę. Są jeszcze wolne 4 miejsca. Zapisać można się tylko dzisiaj po Mszy św. Gorąco zachęcamy. Powrót w piątek w godz. popołudniowych.

7. W sobotę 22 października różańcem o godz. 9,3o rozpocznie się formacyjne spotkanie Grupy Modlitewnej Św. Ojca Pio. O godz. 11,oo zapraszam panie z Żywego Różańca, parafialnego Caritas i Legionu Maryi do posprzątania i przygotowania kościoła na niedzielę.

8. W przyszłą niedzielę 23 października zapraszamy na Mszę św. o godz. 13,oo w intencji rychłej kanonizacji bł. ks. Jerzego Popiełuszki. Mszy św. transmitowanej na żywo przez Telewizję POLONIA będzie przewodniczył Biskup Bydgoski ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk. Zapraszamy do licznego udziału w tej modlitwie, także Rodziców i dzieci I Komunijne. Prosimy o udział pocztów sztandarowych duszpasterstw parafialnych.

9. Przypominamy, że do końca października zbieramy nowe skarpety bawełniane lub frotte dla żołnierzy walczących o wolność Ukrainy. Skarpety można składać w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

10. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny – czas szczególnej modlitwy za naszych Zmarłych. Kartki na wypominki jednorazowe i roczne za Zmarłych można pobierać przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii. Czytelnie wypełnione można oddać księdzu w zakrystii lub Biurze Parafialnym. Wypominek prosimy nie składać na tacę!

11. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Modlitwa do skutku” – rozważanie Słowa Bożego; „Nasz papież w blasku prawdy” – dlaczego zanika pamięć o papieżu, który wpłynął na losy Kościoła i świata?; „Jezus idzie do grzeszników” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Czy nauka spotka się z wiarą?” – praca naukowa noblistów dotyka pytań: kim jest człowiek i skąd się wziął? Polecamy też List do Pani i zachęcamy do religijnej lektury.

12. W minionym tygodniu bramy wieczności przekroczył śp. Stefan Gołębiewski lat 82, którego ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek……………

13. Na wytrwałość w wierze i modlitwie przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski