meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 30 października 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 30 października 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

XXXI Niedziela zwykła „C”

30 października 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy XXXI Niedzielę zwykłą. Pan Jezus wyraża pragnienie goszczenia w domu każdego z nas, tak jak gościł w domu celnika Zacheusza. O godz. 17,3o nabożeństwo różańcowe w intencji misji na zakończenie Tygodnia Misyjnego.

2. Ostatnie nabożeństwa różańcowe w poniedziałek o godz. 9,3o i 17,3o. Zapraszamy.

3. We wtorek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. jak w każdą niedzielę. Nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20,oo. Do 8 listopada włącznie za nawiedzenie cmentarza i modlitwę za zmarłych można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami, który możemy ofiarować jedynie za zmarłych.

4. W środę obchodzimy Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Msze św. jak w dni powszednie. W łączności z Mszą św. o godz. 18,oo procesja z modlitwą za Zmarłych w Kościele Zasadniczym.

5. Od środy rozpoczniemy modlitwę różańcową z wypominkami jednorazowymi za Zmarłych. Różaniec za Zmarłych będziemy odmawiać w dni powszednie z wyjątkiem sobót o godz. 9,3o i 17,3o. Kartki z wypominkami za Zmarłych można jeszcze składać w zakrystii lub Biurze Parafialnym.

6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota listopada. Godzina święta w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. Tego dnia zapraszamy maturzystów na kolejne spotkanie w ramach duchowego przygotowania do matury. Spotkanie rozpocznie się różańcem z wypominkami za Zmarłych o godz. 17,3o; później uczestnictwo we Mszy św. i krótkim nabożeństwie; następnie spotkanie na plebanii. Zachęcamy tegorocznych maturzystów do udziału.

7. W piątek nabożeństwo ku czci NSPJ w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas Mszy św. o godz. 7,oo; 8,oo i 10,oo. Spowiedź św. dla dzieci w Kościele Zasadniczym od godz. 16,3o. O godz. 17,oo wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji różańcem z wypominkami za Zmarłych o godz. 17,3o. Spowiedź św. dla wszystkich od godz. 17,3o.

8. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10,oo.

9. W sobotę 5 listopada Mszą św. o godz. 18,oo w bydgoskiej katedrze zostanie zainaugurowany 41 Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Bydgoszczy. W ramach Tygodnia w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 13,oo w naszym kościele prof. Dr hab. Wojciech Pospiech wykona program artystyczny pt. „ O Maria Rubens Rosa”. Serdecznie zapraszamy. Bogaty program Tygodnia znajduje się na afiszach.

10. W przyszłą niedzielę 6 listopada z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 7,3o w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji pokoju w świecie. Ze względu na program artystyczny zakończenie Adoracji będzie po Mszy św. o godz. 11,3o. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji pokoju w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. W przyszłą niedzielę panie z parafialnego Caritas w godz. przedpołudniowych zapraszają na parafialny kiermasz książek religijnych.

11. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w sobotę 5 listopada w godz. przedpołudniowych. Nowych chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

12. W sobotę Wojownicy Maryi zapraszają na Różaniec św. ulicami Bydgoszczy. Rozpoczęcie o godz. 10,3o przy katedrze, zakończenie Mszą św. o godz. 12,oo w parafii pw. M.B. Fatimskiej.

13. Zapraszamy na Zaduszki Muzyczne, które odbędą się w parafii pw. Św. Antoniego z Padwy na Czyżkówku w niedzielę 6 listopada o godz. 19,oo.

14. Przypominamy, że można jeszcze składać nowe skarpety bawełniane lub frotte dla żołnierzy walczących w obronie Ukrainy. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy staropolskim Bóg zapłać. Bóg zapłać także naszym parafiankom, które w ubiegłą sobotę posprzątały nasz kościół i przygotowały do telewizyjnej transmisji. Serdeczne podziękowania pocztom sztandarowym naszych parafialnych duszpasterstw i Solidarności oraz chórowi i Służbie Liturgicznej za uświetnienie tej Mszy św. oraz wszystkim, którzy w tej Mszy św. uczestniczyli. Wszystkim za wszystko Bóg zapłać!

15. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Do życia wiecznego prowadzi nas siostra Śmierć” – felieton ks. Redaktora Naczelnego; „Zgorszeni miłosierdziem” – rozważanie Słowa Bożego; „Na drugą stronę?” – rozmowa o tym, jak w Biblii kształtowało się rozumienie życia po śmierci; „Rozmowy o żałobie” – jak przeżywać smutek i żałobę po stracie bliskiej osoby. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 Minut z Bogiem. Modlitwa na każdy dzień listopada”. Zachęcamy do lektury.

16. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Wiesław Wojciechowski lat 80; Albin Wołoszyk lat 80; Eligiusz Sprawa lat 91; Halina Kusz lat 82; Renata Świerczyńska lat 79; Marianna Kornecka lat 100; Halina Łojewska lat 69 i Kunegunda Górzyńska lat 73, których ze wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Ojcu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………

17. Na radość goszczenia Chrystusa w naszych domach i w naszych sercach przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski