meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 13 listopada 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 13 listopada 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne – Uroczystość Odpustowa Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna – Pierwszych Męczenników Polski

13 listopada 2022 roku.

 1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Odpustową, liturgiczne wspomnienie Patronów naszej parafii – Świętych Benedykta, Jana, Mateusza, Izaaka i Krystyna - Pierwszych Męczenników Polski. O godz. 13,oo Sumie Odpustowej będzie przewodniczył ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk – Ordynariusz Diecezji Bydgoskiej. Podczas tej Mszy św. modlić się będziemy w intencji Ks. Biskupa i prosić o obfite Boże łaski i światło Ducha Świętego w prowadzeniu naszej diecezji do Boga w I rocznicę ingresu do bydgoskiej katedry. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ks. Biskupa.
 2. Dzisiaj też przeżywamy Światowy Dzień Ubogich oraz Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym.
 3. W tym tygodniu wspominamy: w czwartek św. Elżbietę Węgierską; w piątek bł. Karolinę Kózkówną – Dziewicę i Męczennicę i w sobotę bł. Salomeę – zakonnicę. Wszystkim Solenizantkom życzymy obfitości Bożych łask.
 4. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I w środę 16 listopada. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.
 5. W czwartek 17 listopada Mszą św. o godz. 10,oo rozpocznie się spotkanie Stowarzyszenia Centrum Ochotników Cierpienia.
 6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 10,15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i Akt Poświęcenia NSPJ. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny.
 7. W przyszłą niedzielę 20 listopada o godz. 10,3o w kościele NSPJ przy Placu Piastowskim zostanie odprawiona Msza św. w intencji pracowników Kolei i ich rodzin. Duszpasterz kolejarzy serdecznie zaprasza.
 8. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz składane w inny sposób na potrzeby remontowe naszego Sanktuarium.
 9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku Katolickim” warto przeczytać: „Kształty ubóstwa” – o pomocy najbardziej potrzebującym; „Kościół jest też nasz” – rozmowa z Ewą Poradą o roli świeckich w realizacji nowego programu duszpasterskiego; „Przesłanie Zmartwychwstałego” – rozmowa Moniki Białkowskiej z ks. prof. Henrykiem Seweryniakiem; „Depozytariusze Niepodległej” – sylwetki prezydentów RP na uchodźstwie, których szczątki wróciły do kraju i spoczęły w świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Zachęcamy nabycia i lektury religijnej.
 10. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej próg wieczności przekroczyli: śp. Regina Modrzyńska lat 87; Kazimiera Nawrocka lat 82; Marianna Pilakowska lat 86; Zbigniew Mrugowski lat 72 i Marianna Centkowska lat 89,których ze wszystkimi Zmarłymi budowniczymi naszej świątyni polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………..
 11. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo przez przyczynę naszych Patronów.

Proboszcz

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski