meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 20 listopada 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 20 listopada 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Jezusa Chrystusa

Króla Wszechświata „C”

20 listopada 2022 roku.

1. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę Roku Kościelnego przeżywamy Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Po Mszy św. o godz. 10,15 wystawienie Najświętszego Sakramentu, Litania do NSPJ i Akt Poświęcenia. Za udział w tym nabożeństwie można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do godnego przeżycia Uroczystości Odpustowej. Dziękujemy pocztom sztandarowym, chórowi, delegacjom składającym życzenia, służbie liturgicznej oraz wszystkim za wspólna modlitwę. Bóg zapłać też paniom i panom za przygotowanie i posprzątanie obu kościołów, a paniom z Caritas za wypranie dywanów w prezbiterium.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie Ofiarowania NMP; we wtorek wspomnienie św. Cecylii – Dziewicy i Męczennicy, Patronki śpiewu i muzyki kościelnej; w środę Rocznica Poświęcenia Naszego Kościoła a w czwartek wspomnienie Św. Męczenników Andrzeja Dung-Lac – kapłana i Towarzyszy. Naszym chórzystom i organistom życzymy wielu łask przez przyczynę św. Cecylii oraz nowych kandydatów do naszego chóru.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Pana. Wraz z Adwentem panie z naszego parafialnego Caritas rozpoczną rozprowadzanie świec w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom” a nasi harcerze będą rozprowadzać poświęcone opłatki na stół wigilijny i do świątecznych życzeń.

5. Już dzisiaj zapraszamy wszystkich: dzieci, młodzież i dorosłych do licznego udziału w Roratach, które od 28 listopada będziemy odprawiać w dni powszednie o godz. 6,3o. Dzieci prosimy o udział w Roratach z lampionami.

6. W przyszłą niedzielę przypada już 12 rocznica śmierci ks. Prałata Romualda Biniaka. Msze św. w Jego intencji odprawimy o godz. 11,3o i 18,oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

7. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Apokalipsa nie taka straszna” – przemyślenia ks. Wojciecha Nowickiego, redaktora naczelnego; „Nieziemskie królestwo” – rozważanie Słowa Bożego; „Powrót Króla” – rozmowa Moniki Białkowskiej z o. Lechem Dorobczyńskim, franciszkaninem, o tym, jak rozumieć królewską godność Chrystusa i Jego uczniów; „Działamy na rzecz pokoju” – rozmowa o dyplomacji watykańskiej z ks. Abpem Tomaszem Grysą – nowym nuncjuszem na Madagaskarze i delegatem apostolskim; „Fundamenty pożegnania” – rozmowa z Agatą Kozyr o odchodzeniu z tego świata z nadzieją na spotkanie. Polecamy też miesięcznik „List do Pani” a w nim: „Dar i Tajemnica” – w 80 rocznicę powołania Karola Wojtyły do kapłaństwa; „Przyjaciel i towarzysz rodzin” – sylwetka zmarłego przed rokiem Abpa Henryka Hozera; „Organista z Ostrej Bramy” – dzieje Piotra Termiona, który od 1961r. był organistą w kościele św. Teresy w Wilnie. Zachęcamy do nabycia i lektury religijnej.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Izabela Szramkowska lat 81; Wiesław Ślazyk lat 65; Jan Wietrzykowski lat 75; Józef Wiśniewski lat 82; Zbigniew Szypura lat 72; Barbara Karolak lat 80 i Ryszard Litwin lat 69, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………

9. Na królowanie Chrystusa w naszym codziennym życiu i w naszej Ojczyźnie przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski