Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 27 listopada 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 27 listopada 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

I Niedziela Adwentu „A”

27 listopada 2022 roku.

1. Dzisiaj rozpoczynamy nowy rok liturgiczny – Adwent – czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty odprawiać będziemy w dni powszednie w Kościele Zasadniczym o godz. 6,3o. Od godz. 6,1o zapraszamy na śpiewanie Godzinek o Niepokalanym Poczęciu NMP. Do udziału w Roratach zapraszamy wszystkich: dzieci z lampionami, młodzież, szczególnie kandydatów do bierzmowania oraz dorosłych. Od dzisiaj panie z zespołu Caritas w ramach akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” rozprowadzają świece Caritas na stół wigilijny: małe po 10 zł a duże po 18 zł. Nasi harcerze natomiast rozprowadzają poświęcone opłatki na wieczerzę wigilijną i do świątecznych życzeń. Od dzisiaj z woli ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka codziennie w łączności z każdą Mszą św. będziemy odmawiać specjalną modlitwę w intencji naszej diecezji i o nowe powołania do służby Bożej. Teksty modlitwy zostały wyłożone w kościele.

2. Dzisiaj przypada 12 rocznica śmierci ks. Prałata Romualda Biniaka. Msze św. w Jego intencji o godz. 11,3o i 18,oo. Zapraszamy do modlitwy.

3. We wtorek po wieczornej Mszy św. w Sali Konferencyjnej na plebanii spotkanie biblijne chętnych, którzy pragną pogłębić prawdę o pochodzeniu Chrystusa zawartą w Ewangelii. Zapraszamy.

4. W środę przypada Święto św. Andrzeja Apostoła a w sobotę wspomnienie św. Franciszka Ksawerego – kapłana. Solenizantom życzymy łask Bożych w obfitości oraz opieki Maryi i orędownictwa świętych Patronów.

5. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota grudnia. Godzina święta w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. W piątek okazja do spowiedzi św. podczas porannych Mszy św. Spowiedź św. dla dzieci od godz. 16,3o. O godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie nabożeństwem I piątkowym przed wieczorną Mszą św. Spowiedź św. dla młodzieży i dorosłych od godz. 17,3o. Ze względu na I piątek miesiąca spowiedź dla dzieci i dorosłych, Adoracja Najświętszego Sakramentu i wieczorna Msza św. będą w Kościele Zasadniczym. W piątek o godz. 19,3o zapraszamy młodzież na Adorację Najświętszego Sakramentu prowadzoną przez zespół „Laudate”. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Roratami o godz. 6,3o. Po Mszy św. o godz. 8,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniem fatimskim wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII w czwartek 1 grudnia. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo, a po Mszy św. spotkanie formacyjne w salce katechetycznej. Natomiast w Sali Konferencyjnej na plebanii po Mszy św. spotkanie Stowarzyszenia Wspierania Powołań.

7. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w sobotę 3 grudnia w godz. przedpołudniowych. Nowych chętnych można zgłaszać w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

8. W sobotę 3 grudnia zapraszamy maturzystów na kolejne spotkanie w ramach duchowego przygotowania do matury. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo a następnie spotkanie w Sali Konferencyjnej na plebanii.

9. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą II Niedzielę Adwentu – będą przeznaczone na pomoc Kościołowi na Wschodzie. Ofiary składane do skarbon z napisem „Jałmużna Postna” i „Na chleb św. Antoniego” przeznaczone są na cele charytatywne parafialnego Caritas; natomiast złożone do skarbony z napisem „Hospicjum” przeznaczone są na potrzeby naszego Hospicjum. Bóg zapłać.

10. W przyszłą niedzielę zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych. Dzieci z „Betlejemki” przygotowały kartki świąteczne, piernikowe cudeńka i inne niespodzianki. Natomiast w ramach parafialnego kiermaszu panie z Caritas będą rozprowadzać książki religijne oraz przedostatnią płytę naszego księdza Wiesława zatytułowaną „Ciągle pytam” nagraną we współpracy z zespołem Skaldowie i Grzegorzem Turnauem.

11. W przyszłą niedzielę z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dobrego przeżycia Adwentu. Rozpoczęcie Adoracji po Mszy św. o godz. 7,3o a zakończenie po Mszy św. o godz. 13,oo.

12. W przyszłą niedzielę Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. Zapraszamy także nowych chętnych.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Nie przeoczyć Przychodzącego” – rozważanie Słowa Bożego; „Nie ludzie wymyślili Kościół” – motywacje ludzi, którzy decydują się na odejście z Kościoła; „Skradzione Boże Narodzenie” – o komercjalizacji tych Świąt. Do „Przewodnika” dołączony jest „Modlitewnik 5 minut z Bogiem Na każdy dzień grudnia”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

14. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Janina Baranowska lat 89; Józef Bańkowski lat 91 i Włodzimierz Kozielewski lat 79, których z ks. Prałatem Romualdem Biniakiem i wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…..

15. Na owocna przygotowanie naszych serc na przyjście Pana przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski