meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 4 grudnia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 4 grudnia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

II Niedziela Adwentu „A”

4 grudnia 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Adwentu. Adwentowy Prorok św. Jan Chrzciciel wzywa nas do nawrócenia, gdyż bliskie jest królestwo niebieskie. Z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Udajmy się tam na chwile osobistej modlitwy o pokój w świecie i dobre przeżycie Adwentu. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się zebranie Żywego Różańca. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę jako Pomoc Kościołowi na Wschodzie.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Monice, która uszyła poduszki do konfesjonałów w trosce o kapłanów spowiedników.

3. Zapraszamy na kiermasz ozdób świątecznych przygotowany przez dzieci z „Betlejemki” oraz na kiermasz parafialny książek religijnych organizowany przez parafialną „Caritas”. W ramach tego kiermaszu można nabyć przedostatnią płytę naszego księdza Wiesława pt. „Ciągle pytam” nagraną przy współpracy z Grzegorzem Turnauem i zespołem Skaldowie, a także świece Caritas w ramach „Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom”. U naszych harcerzy można nabyć poświęcone opłatki na stół wigilijny i do życzeń świątecznych.

4. W tym tygodniu będziemy przeżywać: we wtorek wspomnienie św. Mikołaja – Biskupa; w środę wspomnienie św. Ambrożego – Biskupa i Doktora K-ła; a w czwartek Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Wszystkim obchodzącym dzisiaj i w tym tygodniu imieniny składamy najserdeczniejsze życzenia wielu łask Bożych, opieki Matki Najświętszej oraz wstawiennictwa i orędownictwa świętych Patronów.

5. W czwartek, w Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP zapraszamy o godz. 12,oo na Godzinę Łaski w Kościele Nawiedzenia. Natomiast o godz. 18,oo w kościele św. Łukasza Ewangelisty i św. Rity w Fordonie uroczysta Msza św. pod przewodnictwem ks. Biskupa Krzysztofa Włodarczyka z okazji 31. Rocznicy powstania Radia Maryja. Przed Mszą św. o godz. 17,15 odbędzie się Koncert Pieśni. Zapraszamy.

6. W Adwencie zapraszamy w dni powszednie na Roraty o godz. 6,3o w Kościele Zasadniczym. Zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież i dorosłych. Od godz. 6,10 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.

7. W przyszłą niedzielę o godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych, a po Mszy św. katecheza dla Rodziców. Liczymy na uczestnictwo wszystkich dzieci i Rodziców. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Prorok mocniejszego” i „Słowo z pustyni” – rozważanie Liturgii Słowa; „Pokarm dla ducha” – o adwentowym oczekiwaniu; „Salezjańskie koleje życia arcybiskupa Baraniaka” – rozmowa z autorem najnowszej biografii ks. Arcybiskupa. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Wojciech Tobolski lat 51; Halina Zimna lat 72; Stefania Jankowska lat 82; Zofia Hejza lat 87 i Mieczysław Rudnicki lat 68, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek………….

10. Na trud adwentowego nawrócenia przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski