meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 11 grudnia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 11 grudnia 2022 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela Adwentu „A”

11 grudnia 2022 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już III Niedzielę Adwentu. Wsłuchani w głos Jana Chrzciciela przygotujmy drogę dla przychodzącego Pana. O godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Podczas Mszy św. poświęcenie medalików. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium.

2. We wtorek przypada wspomnienie św. Łucji – Dziewicy i Męczennicy. Tego dnia obchodzimy 41 rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Módlmy się za wszystkich, którzy utracili życie i zdrowie, za ich rodziny oraz o zachowanie pokoju w naszej Ojczyźnie i przywrócenie pokoju na Ukrainie. W środę we wspomnienie św. Jana od Krzyża – kapłana i Doktora Kościoła przypada dzień Imienin Ks. Biskupa Jana – Biskupa Seniora naszej diecezji. Ks. Biskupowi i wszystkim Solenizantom tego tygodnia życzymy Bożych łask w obfitości, dobrego zdrowia, opieki Maryi oraz orędownictwa Świętych Patronów i wszelkiej pomyślności.

3. Przypominamy, że Roraty odprawiamy codziennie o godz. 6,3o. Od godz. 6,10 śpiewamy Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Do wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy dzieci z lampionami, młodzież, Rodziców i wszystkich dorosłych.

4. Przypominamy też, że poświęcone opłatki na stół wigilijny i do świątecznych życzeń można nabyć u naszych harcerzy, a panie z parafialnego Caritas w ramach Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom rozprowadzają świece Caritas.

5. Codzienny różaniec wstawienniczy za Kościół św., Ojczyznę i bliźnich w potrzebie oraz o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne jest codziennie odmawiany w Kościele Nawiedzenia o godz. 9,15. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. W środę 14 grudnia po Mszy św. o godz. 18,oo w Sali Konferencyjnej na plebanii odbędzie się kolejne spotkanie biblijne. Chętnych serdecznie zapraszamy.

7. W czwartek 15 grudnia Mszą św. o godz. 10,oo rozpocznie się kolejne spotkanie formacyjne Centrum Ochotników Cierpienia natomiast w piątek 16 grudnia o godz. 10,oo Msza św. z udziałem Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio z nabożeństwem ku Jego czci. Po nabożeństwie spotkanie formacyjne.

8. W sobotę 17 grudnia podczas Mszy św. o godz. 18,oo nasi harcerze przekaż nam Betlejemskie Światło Pokoju, ogień z Grotu Narodzenia Pana Jezusa. Ten poświęcony ogień do piątku włącznie będziemy mogli zabierać do swoich domów, aby podczas wieczerzy wigilijnej i przez święta Bożego Narodzenia mógł zagościć w naszych rodzinach.

9. W przyszłą niedzielę 18 grudnia członkowie Zakonu Św. Łazarza z Jerozolimy będą rozprowadzać kalendarze-cegiełki. Środki ze sprzedaży pozwolą na wsparcie działania Centrum Opieki Perinatalnej (hospicjum perinatalnego) mające pod swoją opieką rodziny spodziewające się narodzin śmiertelnie chorego dziecka. Koszt kalendarza wynosi 50 zł. Zachęcamy do wsparcia.

10. W przyszłą niedzielę w Kościele Nawiedzenia o godz. 16,oo Msza św. dla Rodziców z Różańca w intencji Dzieci. Po Mszy św. spotkanie formacyjne.

11. Już dzisiaj informujemy, że tradycyjną Pasterkę odprawimy w Wigilię Bożego Narodzenia 24 grudnia o godz. 22,oo. O godz. 21,3o nasz chór parafialny „Exsultate Deo” zaprasza na koncert kolęd. W Wigilię nie będzie Mszy św. o godz. 18,oo; a w Boże Narodzenie pierwsza Msza św. będzie o godz. 9,oo.

12. W tym roku Święto Świętej Rodziny przypada w piątek 30 grudnia. Podczas Mszy św. o godz. 18,oo nastąpi odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Będziemy modlić się w intencji małżeństw i rodzin. Jubilaci obchodzący swoje okrągłe rocznice pragnący otrzymać imienne błogosławieństwo mogą w zakrystii zostawić kartkę z czytelnie wypisanymi danymi: imiona i nazwisko jubilatów oraz datę i rocznicę ślubu. Kartki te można składać w zakrystii do Bożego Narodzenia.

13. Serdecznie prosimy o zamykanie drzwi do kościoła, gdyż kościół jest ogrzewany.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Głosić nadzieję jutra” – rozważanie Słowa Bożego; „To nie jest koniec spowiedzi” – jak na przestrzeni wieków zmieniał się sposób sprawowania tego sakramentu; „Rodzina jest najważniejsza” – rodzinny charakter Świąt Bożego Narodzenia; „Paradoksy Andrzeja Boboli” – niezwykły święty. Zachęcamy do nabycia i lektury.

15. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Waldemar Nowakowski lat 68; Zbigniew Borowski lat 86; Bogusława Bielska lat 83; Józef Klesiński lat 80 i Irena Kozłowska lat 79, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………..

16. Na dobre przeżywanie adwentowego przygotowania na spotkanie przychodzącego Pana przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski