meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 25-26 grudnia 2022 roku

Ogłoszenia Parafialne na 25-26 grudnia 2022 roku

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Bożego Narodzenia „A”

25-26 grudnia 2022 roku.

1. W ciszy i blasku Betlejemskiej Nocy, z wiarą pochylamy się nad żłóbkiem i wpatrujemy się w Boże Dziecię, aby doświadczyć na nowo Jego Miłości i Miłosierdzia, które Wcielone Słowo przynosi na świat. Wszystkim Drogim Parafianom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego Sanktuarium życzymy, aby Boże Dziecię napełniało nasze serca wiarą, nadzieją, miłością i pokojem; by moc Nowonarodzonego przemieniała nas i naszą codzienność, a Jego łaska i błogosławieństwo towarzyszyły nam wszystkim przez cały nadchodzący Nowy 2023 Rok Pański.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone podczas Pasterki na Fundusz Ochrony Życia. Bóg zapłać wszystkim, którzy posprzątali i przygotowali nasz kościół na przeżywanie tych Świąt, Bóg zapłać Ofiarodawcom spoza naszej parafii, którzy w tym roku ofiarowali piękne choinki do naszego kościoła. Serdeczne Bóg zapłać naszemu chórowi za piękny śpiew podczas Pasterki i Koncert Kolęd przed Pasterką. Nasze podziękowania składamy na ręce Pana Profesora Romualda Rajsa, który wytrwale od lat ten chór prowadzi. Bóg zapłać!

3. Msze św. w Boże Narodzenie o godz. 9,oo; 10,15; 11,30; 13,oo i 18,oo; nie ma Mszy św. o godz. 7,3o i 20,oo !

4. Jutro drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia – Święto Św. Szczepana, pierwszego Męczennika. Msze św. o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15; 11,3o; 13,oo i 18,oo. W drugie Święto nie ma Mszy św. o godz. 20,oo !. Ofiary zbierane jutro na tacę przeznaczone są na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego i Katolickich Uczelni naszej diecezji.

5. We wtorek przypada Święto Świętego Jana - Apostoła i Ewangelisty, a w środę Święto Świętych Młodzianków – Męczenników.

6. W piątek obchodzimy Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Na wieczorną Mszę św. o godz. 18,oo zapraszamy małżonków, szczególnie obchodzących w tym roku okrągłe jubileusze. Podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i błogosławieństwo Jubilatów. Małżonkowie pragnący otrzymać imienne błogosławieństwo, jeszcze tylko dzisiaj w zakrystii mogą składać kartki z imionami i nazwiskiem Jubilatów oraz rocznicą ślubu.

7. W sobotę zakończenie roku kalendarzowego. O godz. 18,oo Msza św. i okolicznościowe nabożeństwo na pożegnanie Starego Roku. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dziękczynno-błagalnej, w której przeprosimy Pana Boga za popełnione grzechy i upadki, podziękujemy za otrzymane łaski w mijającym roku oraz poprosimy o Boże błogosławieństwo na nadchodzący Nowy 2023 Rok.

8. W przyszłą niedzielę – w Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi rozpoczniemy Nowy Rok. Tego dnia przypada Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Z racji pierwszej niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 9,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zakończenie wystawienia po Mszy św. o godz. 13,oo. W Nowy Rok nie będzie Mszy św. o godz. 7,3o i 20,oo !

9. Informujemy, że tegoroczną wizytę duszpasterską rozpoczniemy tzw. kolędę rozpoczniemy w środę 28 grudnia br.

Plan kolędy na najbliższy okres:

Środa 28 grudnia 2022 roku

1. Szarych Szeregów 1(1-37)

2. Szarych Szeregów 1(38-75)

3. Szarych Szeregów 3(1-37)

4. Szarych Szeregów 3(38-75)

5. Szarych Szeregów 5(1-37)

Czwartek 29 grudnia 2022 roku

1. Szarych Szeregów 5(38-75)

2. Szarych Szeregów 7(1-37)

3. Szarych Szeregów 7(38-75)

4. Szarych Szeregów 9(1-37)

5. Szarych Szeregów 9(38-75)

Poniedziałek 2 stycznia 2023 roku

1. Szarych Szeregów 11(1-37)

2. Szarych Szeregów 11(38-74)

3. Szarych Szeregów 13(1-37)

4. Szarych Szeregów 13(38-74)

Początek kolędy o godz. 16,oo ; w soboty o godz. 14,oo. W Sylwestra i Nowy Rok nie kolędujemy. Prosimy przygotować stół nakryty obrusem, krzyż i zapalone świece oraz kropidło i wodę święconą. Wskazane, by na kolędowym stole położyć też Pismo Święte.

10. Przy wyjściu z kościoła można nabyć świąteczno-noworoczny numer „Przewodnika Katolickiego”, w którym warto przeczytać: „Dla kogo się narodził? – rozważanie Słowa Bożego; „Z dala od zgiełku” – przeżywanie Świąt Bożego Narodzenia w perspektywie wiary; „Szopka i niewygodne pytania” oraz „Znaki na Boże Narodzenie” – tajemnica Wcielenia i jej przesłanie – miłość; „Dlaczego święty Kościół?” – istota świętości. Do „Przewodnika” dołączony jest „Modlitewnik” na każdy dzień stycznia. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Edward Racławski lat 88; Stefan Kujawa lat 82; Zdzisław Szafarowski lat 87; Jerzy Jędrzejewski lat 72; Lidia Urbańska lat 72 i Elżbieta Harabin lat 65, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek………..

12. Na radosne przeżywanie tajemnicy Narodzenia Chrystusa w naszych sercach przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski