meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 5 lutego 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne na 5 lutego 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne –

5 Niedziela zwykła „A”

5 lutego 2023 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy V Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan uświadamia nam, że jako chrześcijanie mamy być solą ziemi i światłością świata. Z racji I niedzieli lutego w Kościele Nawiedzenia po Mszy św. o godz. 7,3o wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. O godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia Koronką do Bożego Miłosierdzia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. W tym tygodniu przypadają wspomnienia: w poniedziałek św. Pawła Miki i Towarzyszy – Męczenników japońskich; w piątek św. Scholastyki – Dziewicy i w sobotę NMP z Lourdes Światowy Dzień Chorego. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom życzymy wielu Bożych łask, a chorym szybkiego powrotu do pełni sił i zdrowia.

3. Zachęcamy wszystkich Parafian do odpisu 1,5 % z należnego podatku dochodowego na rzecz naszego Hospicjum. Bóg zapłać wszystkim wspierającym modlitewnie i materialnie charytatywną działalność naszego Hospicjum. Dziękujemy też wszystkim zaangażowanym w wolontariat na rzecz naszych podopiecznych i prosimy o nowych chętnych, by ofiarować swój czas i serce naszym chorym.

4. W przyszłą niedzielę o godz. 10,15 Msza św. w intencji Sybiraków w 83. Rocznicę Pierwszej Masowej Deportacji Polaków na Sybir. Po Mszy św. modlitwy przed kościołem przy kwaterze Sybiraków.

5. Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic w czwartek 16 lutego organizuje zbiórkę i utylizację zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu pozwala na gromadzenie środków finansowych na wsparcie Polskich Misjonarzy a także naszych Rodaków na wschodzie. Prosimy o składowanie sprzętu w dniu zbiórki tj. 16 lutego od godz. 8,oo do godz. 14,oo przy kościele ( w miejscu, gdzie stawiany jest kontener na makulaturę ).

6. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” można przeczytać: „Aby nie przesolić” – rozważanie Słowa Bożego; „Zbombardowana codzienność” – rozmowa z o. Jarosławem Krawcem, dominikaninem, od września 2020 r. wikariuszem Wikariatu Ukrainy; „Polski katolicyzm ma swoją specyfikę” – rozmowa z prof. Zbigniewem Paskiem, kulturoznawcą i religioznawcą; „Każde czasy domagają się świadectwa” – bydgoskie obchody 80. Rocznicy męczeńskiej śmierci bł. bpa Michała Kozala. Zachęcamy do nabycia i lektury.

7. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Aniela Serafin lat 100; Zdzisław Winiarski lat 70; Lech Pacholski lat 65 i Bogumiła Młodzieniewska-Żurawska lat 95, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……………

8. Na wypełnianie chrześcijańskiego posłannictwa, aby być solą ziemi i światłością świata przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski