meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 12 lutego 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 12 lutego 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

VI Niedziela zwykła „A”

12 lutego 2023 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę zwykłą. O godz. 10,15 Msza św. w intencji Sybiraków w 83. Rocznicę Pierwszej Masowej Deportacji Polaków na Sybir. Po Mszy św. modlitwy przed kościołem przy kwaterze Sybiraków. O godz. 16,oo w Kościele Zasadniczym Msza św. dla Rodziców i dzieci I Komunijnych. Podczas Mszy św. poświęcenie świec. Po Mszy św. katecheza dla Rodziców. W łączności z wieczorną Mszą św. Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji ofiar tragicznego trzęsienia ziemi w Turcji i Syrii. Zapraszamy do modlitwy.

2. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz składane w inny sposób na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium.

3. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy materialnie i modlitewnie wspierają działalność naszego Hospicjum. Dziękujemy też wolontariuszom, którzy poświęcają swój czas naszym chorym i liczymy, że do hospicyjnego wolontariatu zgłoszą się nowi chętni, gotowi naszym chorym ofiarować dobroć swojego serca i bezinteresowną miłość bliźniego. Prosimy też o przeznaczenie na nasze Hospicjum 1,5% odpisu z podatku dochodowego za rok 2022.

4. We wtorek przypada Święto Św. Cyryla – Mnicha i Metodego – Biskupa, Patronów Europy; a także dzień życzliwości wobec bliźnich we wspomnienie Św. Walentego. Wszystkim Solenizantom życzymy wielu Bożych łask, wstawiennictwa św. Patronów oraz ludzkiej życzliwości każdego dnia. Tego dnia zapraszamy pragnących rozpalić swoje serce piękną miłością na walentynkowy wieczór pod hasłem „serce do Serca” w parafii pw. NSPJ w Bydgoszczy o godz. 18,oo. Wieczór poprowadzi o. Maciej Sierzputowski. Szczegóły na plakacie.

5. Przypominamy, że w czwartek 16 lutego Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” oraz firma Green Office Ecologic organizują w naszej parafii zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Odzysk surowców pochodzących z demontażu zebranego sprzętu pozwala wesprzeć finansowo misjonarzy polskich w najbiedniejszych krajach świata. Zbiórka sprzętu przy Kościele Nawiedzenia w miejscu kontenera na makulaturę tylko w czwartek 16 lutego w godz. 8,oo-14,oo.

6. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII w czwartek 16 lutego. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 18,oo.

7. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Dopóki jesteśmy w drodze” i „Pierwszy nas umiłował”- rozważanie Słowa Bożego; „Ostatni i nieostatni sakrament” – o Sakramencie Chorych; „Radykalna prawdomówność” – czy należy być zawsze uczciwym i prawdomównym. Polecamy też lutowy numer miesięcznika „List do Pani”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

8. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły: śp. Anna Langowska lat 92 i Kazimiera Lamperska lat 91, które z ofiarami tragicznego trzęsienia ziemi i wszystkimi naszymi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……..

9. Na wytrwałe wypełnianie chrześcijańskich powinności przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski