meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 19 lutego 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 19 lutego 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

VII Niedziela zwykła „A”

19 lutego 2023 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy VII Niedzielę zwykłą. W Ewangelii św. Pan Jezus wzywa nas do doskonałości na wzór Ojca Niebieskiego oraz do miłości obejmującej nawet nieprzyjaciół. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji dobrego przeżycia Wielkiego Postu.

2. W środę 22 lutego przypada Popielec, który rozpoczyna Wielki Post. Msze św. z posypaniem głów popiołem w Kościele Zasadniczym o godz. 7,oo; 8,oo; 10,oo i 18,oo. Tego dnia obowiązuje post ścisły bez żadnej dyspensy. Należy więc nie tylko powstrzymać się od spożywania potraw mięsnych ale również ograniczyć liczbę posiłków do trzech, w tym raz do syta. Post ścisły obowiązuje wszystkich od 18 do 60 roku życia. Ofiary zbierane na tacę w Popielec przeznaczone są na wsparcie działalności hospicyjnej w naszej diecezji, w tym na nasze Hospicjum im. Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki. Bóg zapłać za materialne i modlitewne wsparcie tych dzieł. Przy okazji prosimy o odpisywanie 1,5% z należnego podatku dochodowego na rzecz naszego Hospicjum.

3. W czasie Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową dla wszystkich w każdy piątek w Kościele Zasadniczym o godz. 9,3o i 17,3o ; a w Kościele Nawiedzenia dla dzieci o godz. 16,3o i dla młodzieży o godz. 19,oo. W najbliższy piątek 24 lutego przypada dzień postu i modlitw wynagradzających za grzech wykorzystywania seksualnego małoletnich. Tego dnia Drogę Krzyżową w naszej parafii o godz. 17,3o poprowadzi ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk, a po Drodze Krzyżowej będzie przewodniczył Mszy św. wieczornej. Zapraszamy do licznego udziału i wspólnej modlitwy. W każdą niedzielę Wielkiego Postu zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym.

4. W przyszłą niedzielę 26 lutego o godz. 15,3o w Klubie Emaus rozpocznie się spotkanie formacyjne Rodziców Różańca w intencji dzieci. Zapraszamy nowych chętnych Rodziców, którzy zechcą włączyć się do modlitwy różańcowej w intencji swoich dzieci. Zakończenie spotkania udziałem w Gorzkich Żalach.

5. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Najtrudniejsza z nauk” – rozważanie niedzielnego Słowa Bożego; „Nie jestem perpetuum mobile” – rozmowa z ks. biskupem Edwardem Dajczakiem; „Przedpoście. Karnawał walczy z postem?” – czy post jest ważniejszy od radości życia?; „Rok wojny, rok braterstwa” – o tym, jak zmienił się stosunek Ukraińców do Polaków po roku wojny. Zachęcamy do nabycia i lektury.

6. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Henryka Lepek lat 90; Stanisława Andruszkiewicz lat 94; Janina Pieniaszek lat 85; Jerzy Senoracki lat 70; Elżieta Rosińska lat 68; Grażyna Safandowska lat 63; Maria Jemioła lat 70 i Zbigniew Gęsiński lat 90, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy łaskawości Miłosiernego Ojca. Wieczny odpoczynek…………

7. Na trud zdobywania doskonałości na wzór Ojca Niebieskiego przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski