meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 26 lutego 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 26 lutego 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

I Niedziela Wielkiego Postu „A”

26 lutego 2023 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy I Niedzielę Wielkiego Postu. Chrystus Pan swoją postawą daje nam przykład, jak mamy postępować wobec podstępów szatana. O godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy. Podczas tego nabożeństwa zbieramy ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać za te ofiary.

2. W sobotę przypada Święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia obfitości Bożych łask, orędownictwa św. Patrona, opieki Matki Najświętszej oraz wszelkiej pomyślności.

3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Godzina święta w czwartek w łączności z Mszą św. o godz. 18,oo. i modlitwa o nowe powołania do Służby Bożej; nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo; nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo; po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas Mszy św. i Drogi Krzyżowej. Spowiedź św. dla dzieci w piątek w Kościele Nawiedzenia o godz. 16,oo.

4. W piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogę Krzyżową: dorosłych o godz. 9,3o i 17,3o w Kościele Zasadniczym, dzieci o godz. 16,3o a młodzież o godz. 19,oo w Kościele Nawiedzenia. W piątki o godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Drogą Krzyżową. Ze względu na Drogę Krzyżową Msze św. o godz. 10,oo i 18,oo będą w Kościele Zasadniczym. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

5. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami w sobotę 4 marca w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie.

6. W piątek 3 marca zapraszamy maturzystów na kolejne spotkanie w ramach duchowego przygotowania do egzaminu dojrzałości. Rozpoczęcie uczestnictwem we Mszy św. o godz. 18,oo. Zachęcamy też do udziału w Drodze Krzyżowej dla młodzieży o godz. 19,oo.

7. Ministrantów oraz chętnych do służby przy ołtarzu zapraszamy na spotkania formacyjne w salce nr 2 w soboty o godz. 10,3o.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7,3o wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Nawiedzenia z racji I niedzieli miesiąca. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Ofiary zbierane na tacę w przyszłą niedzielę przeznaczymy na Misyjne Dzieła Pomocy Ad gentes.

9. W przyszłą niedzielę Caritas parafialna organizuje wielkopostny kiermasz. Do nabycia m.in. książki religijne.

8. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Nie musimy udawać” – rozważanie niedzielnej liturgii Słowa Bożego; „Nie pośćcie tak, jak dziś czynicie” – czym jest dziś post dla katolika?. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik na każdy dzień marca. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury wielkopostnej.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Helena Kruszczyńska lat 82; Stanisław Gaca lat 65; Józef Hołyński lat 88 i Ryszard Pinczewski lat 87, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………….

10. Na owocne przeżywanie wielkopostnego nawrócenia przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski