meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 5 marca 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 5 marca 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

II Niedziela Wielkiego Postu „A”

5 marca 2023 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy II Niedzielę Wielkiego Postu. Wraz z Apostołami udajemy się na Górę Przemienienia, aby ujrzeć pełne blasku i chwały oblicze Jezusa. Z racji I niedzieli miesiąca w Kościele Nawiedzenia po Mszy św. o godz. 7,3o wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji dobrego przeżycia tegorocznych Rekolekcji Wielkopostnych. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. O godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Ofiary zbierane na tacę podczas tego nabożeństwa przeznaczymy na kwiaty do Grobu Pańskiego. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę na wsparcie Misyjnych Dzieł Pomocy „Ad Gentes”, a także na kwiaty do Grobu Pańskiego. Bóg zapłać!

2. Zachęcamy do udziału w wielkopostnym kiermaszu książek religijnych, który dzisiaj organizuje Parafialny Zespół Caritas wspomagany grupą młodzieżowych wolontariuszy.

3. Informujemy, że tegoroczne Rekolekcje Wielkopostne rozpoczniemy wieczorną Mszą św. w sobotę 18 marca. Rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Dulski – Misjonarz św. Wincentego a Paulo. Szczegółowy program podamy w przyszłą niedzielę. Natomiast Rekolekcje Szkolne będą od 13 – 15 marca w Kościele Zasadniczym.

4. Przypominamy, że Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki: w Kościele Zasadniczym dla wszystkich o godz. 9,3o i 17,3o, natomiast w Kościele Nawiedzenia o godz. 16,3o dla dzieci a o godz. 19,oo dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy do jeszcze liczniejszego udziału i wspólnej modlitwy.

5. W ramach świątecznej pomocy dla najbardziej potrzebujących Parafialny Zespół Caritas organizuje zbiórkę żywności. Od poniedziałku do czwartku w Kościele Nawiedzenia, a od piątku do niedzieli w Kościele Zasadniczym będzie wystawiony kosz na trwałe artykuły spożywcze z ważną datą przydatności do spożycia, z których będą przygotowane paczki świąteczne dla najbardziej potrzebujących z naszej parafii. Paczki będą wydawane w czwartki 23 i 30 marca w godz. urzędowania Zespołu Caritas.

6. Dyrekcja Szkoły Podstawowej Nr 46 informuje, że trwa rekrutacja do klas pierwszych, wśród nich do klasy ze zwiększoną liczbą godzin j. angielskiego. Szczegółowe informacje na stronie internetowej Szkoły.

7. Katolicka Szkoła Podstawowa zaprasza na Drzwi otwarte kandydatów do klas: zerowej; pierwszej i czwartej wraz z ich Rodzicami. Drzwi Otwarte odbędą się 11 i 18 marca w godz. 10,oo-13,oo.

8. Prymasowski Instytut Kultury Chrześcijańskiej zaprasza na II edycję Studium Życia Rodzinnego małżeństwa, które pragną pogłębić swoją wiedzę o małżeństwie i rodzinie oraz życiu małżeńskim i rodzinnym na gruncie Ewangelii i nauczania Kościoła. Studium trwa dwa semestry, zajęcia raz w miesiącu w soboty w godz. 9,15-14,oo przy ul. Grodzkiej 18. Rekrutacja chętnych posiadających minimum maturę trwa do 15 marca. Pierwsze zajęcia 25 marca. Absolwenci mogą uzyskać misję kanoniczną do pracy w parafialnym poradnictwie rodzinnym.

9. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć „Przewodnik Katolicki”, w którym warto przeczytać: „Usłyszeć słowo miłości” i „Dwie góry” – medytacja nad liturgią Słowa; „Prawda w katechizmach” i „Jak deszcz z nieba” – czym jest sprawiedliwość Boża i czy różni się od sprawiedliwości ludzkiej?”; „Pokuta. Więcej niż dziesiątka różańca” – jaki jest sens i cel pokuty zadawanej podczas spowiedzi. Zachęcamy do nabycia i lektury wielkopostnej.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Alojzy Kaczmarek lat 87; Łucja Suwalska-Tyczewska lat 93; Mirosława Czajkowska lat 72; Regina Skopowska lat 60 i Karol Zander lat 83, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…….

11. Na wielkopostną przemianę naszych serc przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski