meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 12 marca 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 12 marca 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela Wielkiego Postu „A”

12 marca 2023 roku.

1. Dzisiaj już III Niedziela Wielkiego Postu. Razem z Samarytanką prosimy Chrystusa, by nas napoił wodą żywej wiary i obmył z wszelkiej przewiny. O godz. 17,oo zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w Kościele Zasadniczym. Ofiary zbierane na tacę podczas tego nabożeństwa przeznaczymy na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego. Bóg zapłać.

2. W Kościele Nawiedzenia zostały zainstalowane pierwsze stacje nowej Drogi Krzyżowej. Będą one stałym elementem religijnego wyposażenia kościoła, pasującym do jego wystroju. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na ten cel. Istnieje też możliwość indywidualnego, bądź grupowego sponsorowania poszczególnych stacji. Osoby tym zainteresowane proszone są o kontakt z ks. proboszczem.

3. Parafialny Zespół Caritas prowadzi sprzedaż paschalików wielkanocnych: małe po 6 a duże po 15 zł. Przy stoisku można też nabyć ozdoby świąteczne oraz kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. Przypominamy też, że do kosza można składać produkty żywnościowe jako pomoc świąteczną dla najbiedniejszych parafian. Paczki będzie można odbierać w czwartek 23 i 30 marca w godz. urzędowania Caritas tj. w godz. 10,oo-12,oo.

4. W poniedziałek przypada X rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Pamiętajmy w naszych modlitwach o Osobie i posłudze apostolskiej Następcy Św. Piotra.

5. Od poniedziałku do środy Rekolekcje Wielkopostne przeżywać będą uczniowie Szkół Podstawowych z naszej parafii. Nauki w Kościele Zasadniczym w poniedziałek i wtorek o godz. 8,3o; 10,00 i 11,3o. We wtorek od godz. 16,oo okazja do spowiedzi św. Msze św. na zakończenie Rekolekcji w środę o godz. 8,3o i 10,oo.

6. W środę 15 marca o godz. 19,oo w Sali Konferencyjnej na plebanii odbędzie się kolejne spotkanie biblijne.

7. Stowarzyszenie „Alwernia” będzie prowadzić grupę wsparcia dla kobiet doświadczających przemocy w rodzinie. Pierwsze spotkanie 30 marca o godz. 17,3o przy ul. Dworcowej 87.

8. Przypominamy, że w piątki W. Postu odprawiamy Drogę Krzyżową w Kościele Zasadniczym o godz. 9,30 i 17,3o dla wszystkich, a w Kościele Nawiedzenia o godz. 16,3o dla dzieci i o 19,oo dla młodzieży.

9. W czwartek 16 marca Mszą św. o godz. 10,oo rozpocznie się spotkanie Stowarzyszenia Centrum Ochotników Cierpienia. Po Mszy św. spotkanie w klubie „Emaus”.

10. W sobotę 18 marca Mszą św. o godz. 10,oo rozpocznie się spotkanie Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio, po nabożeństwie spotkanie w klubie „Emaus”. Natomiast o godz. 10,3o w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie formacyjne ministrantów, na które zapraszamy wszystkich chętnych do służby przy ołtarzu.

11. Spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I odbędzie się w sobotę 18 marca. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym. Liczymy na obecność wszystkich kandydatów.

12. W sobotę 18 marca o godz. 18,oo w kościele pw. NSPJ ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk odprawi Mszę św. w intencji śp. Andrzeja Szwalbego, założyciela Filharmonii Pomorskiej. Szczegóły na plakacie.

13. W sobotę 18 marca Mszą św. wieczorną o godz. 18,oo rozpoczniemy nasze parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Tomasz Dulski – Misjonarz św. Wincentego a Paulo. Szczegółowy program znajduje się na plakatach. We wtorek o godz. 10,oo Msza św. dla chorych i osób w podeszłym wieku z udzieleniem Sakramentu Chorych a o godz. 18,oo Msza św. dla małżonków z odnowieniem przyrzeczeń małżeńskich. Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. oraz dodatkowo we wtorek w godz. 9,oo-10,3o i 17,oo-18,3o. Prosimy tak ułożyć swoje obowiązki by jak najliczniej uczestniczyć w ćwiczeniach rekolekcyjnych.

14. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Bezimienna przy studni” oraz „Droga do odnalezienia siebie” – rozważanie Słowa Bożego; „Nie bądź włosienicą” – jak naprawdę cierpieć z Jezusem?; „Dlaczego umartwienie?” – co jest istotą chrześcijańskiego umartwienia?; „Siekierą w świętego” – o profanacji relikwiarza św. Wojciecha w katedrze gnieźnieńskiej przed 37 laty. Zachęcamy do nabycia i lektury.

15. Na czerpanie wody żywej wiary, by skutecznie podjąć trud rekolekcyjnego nawrócenia przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski