meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 19 marca 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 19 marca 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

IV Niedziela Wielkiego Postu „A”

19 marca 2023 roku.

1. Dzisiaj – w IV Niedzielę Wielkiego Postu rozpoczynamy nasze Parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które poprowadzi ks. Tomasz Dulski – Misjonarz Św. Wincentego a Paulo. Bardzo serdecznie witamy Ojca Rekolekcjonistę i życzymy obfitości darów Ducha Świętego, aby ziarno rekolekcyjnego zasiewu wydało w naszych sercach i naszym życiu obfity plon. Szczęść Boże ks. Tomaszu !

2. Szczegółowy plan Rekolekcji wywieszony jest na afiszach. Dzisiaj podczas wszystkich Mszy św. nauki ogólne; o godz. 11,3o Msza św. z nauką dla dzieci a o godz. 20,oo Msza św. z nauką dla młodzieży. O godz. 17,oo zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym Ojca Rekolekcjonisty. Ofiary zbierane na tacę podczas Gorzkich Żali przeznaczymy na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego. Bóg zapłać. Msze św. z naukami rekolekcyjnymi w poniedziałek, wtorek i środę o godz. 10,oo i 18,oo w Kościele Zasadniczym. We wtorek o godz. 10,oo Msza św. z nauką dla chorych i osób w podeszłym wieku z udzieleniem Sakramentu Chorych. Na godz. 18,oo zapraszamy małżonków, podczas Mszy św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich. Wtorek to dzień Sakramentu Pojednania. Okazja do spowiedzi św. od godz. 9,oo – 10,3o i 17,oo – 18,3o. W środę zakończenie Rekolekcji. Zapraszamy do licznego udziału i dobrego wykorzystania tego szczególnego czasu łaski. Naszą wdzięczność wobec Ojca Rekolekcjonisty w sposób duchowy będziemy wyrażać modlitwą w jego intencji, a w sposób materialny ofiary złożone na tacę w środę przekażemy na potrzeby Zgromadzenia Misjonarzy św. Wincentego z Paulo.

3. Parafialny Zespół Caritas rozprowadza w kościele paschaliki wielkanocne: małe po 6 zł. a duże po 15 zł. Tam też można otrzymać kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej oraz nabyć ozdoby świąteczne. Dziękując za dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących przypominamy, że paczki świąteczne można odbierać w siedzibie Caritas na plebanii w czwartki 23 i 30 marca w godz. 10,oo – 12,oo.

4. Zapraszamy na dziecięcy kiermasz świąteczny. Dzieci przygotowały palmy i niespodzianki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie letniego wypoczynku na wakacjach.

5. W poniedziałek przypada liturgiczna Uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca NMP a w sobotę Uroczystość Zwiastowania Pańskiego Dzień Świętości Życia. Wszystkim Solenizantkom i Solenizantom życzymy wszelkiej pomyślności, obfitości Bożych łask oraz orędownictwa niebieskich Patronów.

6. W sobotę przypada 19 rocznica utworzenia naszej diecezji. Z tej okazji w katedrze bydgoskiej ks. Biskup Krzysztof Włodarczyk odprawi uroczystą Mszę św. dziękczynną. Do licznego udziału i wspólnej modlitwy serdecznie zapraszamy. Z tego powodu w naszej parafii o godz. 10,oo zapraszamy na Mszę św. wszystkich, którzy pragną podjąć Duchową Adopcję Dziecka Poczętego.

7. Przypominamy, że Drogę Krzyżową w piątki Wielkiego Postu odprawiamy w Kościele Zasadniczym o godz. 9,3o i 17,3o dla wszystkich, a w Kościele Nawiedzenia o godz. 16,3o dla dzieci a o godz. 19,oo dla młodzieży. Przypominamy również, że w piątki o godz. 17,oo jest wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie przed Drogą Krzyżową. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Informujemy też, że wykonawca stacji Drogi Krzyżowej do Kościoła Nawiedzenia obiecał ukończyć dzieło do Świąt Wielkanocnych. Należność będziemy regulować ratami. W tej chwili mamy zapewnienie sponsorowania trzech stacji. Bóg zapłać. Chętni, aby indywidualnie bądź grupowo zasponsorować to dzieło proszeni są o kontakt z ks. Proboszczem. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę ubiegłej niedzieli na ten cel.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Przez oczy do serca” – rozważanie Słowa Bożego; „Jałmużna musi kosztować i boleć” – czy jałmużna w dzisiejszych czasach ma sens i jest jeszcze potrzebna?”; „Co kobiety widzą w Świętym Józefia” – rozmowa z Małgorzatą Terlikowską o fenomenie kultu św. Józefa. Polecamy też marcowy numer miesięcznika „List do Pani”. Zachęcamy do religijnej lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Jolanta Nowicka lat 53; Ryszard Majka lat 81; Barbara Tomsa lat 74; Kazimierz Chojnacki lat 69; Jan Nawrocki lat 90 i Łucja Kwiatkowska lat 76, wieloletnia doradczyni Poradnictwa Rodzinnego w naszej parafii. Polecamy ich Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie……

10. Na owocne przeżycie Rekolekcji i szczere nawrócenie przyjmijmy Boże Błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski