meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 26 marca 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 26 marca 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

V Niedziela Wielkiego Postu „A”

26 marca 2023 roku.

1. Dzisiaj już V Niedziela Wielkiego Postu. Odnowieni duchowo przeżyciem Wielkopostnych Rekolekcji gorliwiej i z pogłębioną wiarą przeżyjmy ostatnie przygotowania do radosnych obchodów Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech wskrzeszenie Łazarza będzie zapowiedzią naszego powstania z grzechowego grobu. O godz. 17,oo Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym. Serdecznie zapraszamy. Bóg zapłać za ofiary złożone na potrzeby Zgromadzenia Ojca Rekolekcjonisty. Bóg zapłać także za ofiary składane podczas Gorzkich Żali na kwiaty i wystrój Grobu Pańskiego.

2. Zapraszamy na dziecięcy kiermasz świąteczny. Dzieci przygotowały palmy i niespodzianki wielkanocne. Dochód przeznaczony jest na dofinansowanie letniego wypoczynku na wakacjach.

3. Bóg zapłać za dary żywnościowe dla najbardziej potrzebujących. Przypominamy, że paczki świąteczne można odbierać w siedzibie Caritas na plebanii w czwartki 30 marca i 6 kwietnia w godz. 10,oo – 12,oo. zapraszamy. Informujemy również, że Parafialna Caritas w przyszłą niedzielę będzie jeszcze rozprowadzać wielkanocne paschaliki: małe po 6 a duże po 15 zł.

4. Harcerze działający przy naszej parafii, zapraszają dzieci z klas 4-6 szkoły podstawowej, na zajęcia odbywające się w harcówce w kościele południowym, w każdą środę w godz. 17,3o – 19,oo. Kartki do spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej można odbierać u naszych harcerzy przed harcówką.

5. Przypominamy, że Drogę Krzyżową odprawiamy w piątki Wielkiego Postu: o godz. 9,3o i 17,3o w Kościele Zasadniczym dla wszystkich, a w Kościele Nawiedzenia o godz. 16,3o dla dzieci i o godz. 19,oo dla młodzieży. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w sobotę 1 kwietnia w godz. przedpołudniowych. Nowych chętnych prosimy zgłaszać w zakrystii lub Biurze Parafialnym do czwartku włącznie. Chorzy mieszkający przy ul. Szarych Szeregów będą nawiedzeni w piątek 31 marca.

7. W sobotę 1 kwietnia przypada I sobota miesiąca. Nabożeństwo maryjne w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec fatimski wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

8. Od jutra (poniedziałek) przy Kościele Nawiedzenia zostanie podstawiony kontener na makulaturę. Pozyskane środki przeznaczymy na potrzeby misyjne. Robiąc przedświąteczne porządki możemy wesprzeć naszych misjonarzy.

9. Stowarzyszenie „Alwernia” zaprasza na warsztaty umiejętności psychospołecznych dla dorosłych dzieci alkoholików. Warsztaty odbędą się 15 ; 22 kwietnia; 6 maja i 17 czerwca przy ul. Dworcowej 87. Szczegóły na plakacie.

10. Przyszła niedziela to już Niedziela Palmowa. Święcenie palm w łączności z każdą Mszą św., a uroczyste z procesją podczas Mszy św. o godz. 11,3o. Dlatego prosimy, aby dzieci i dorośli zgromadzili się przy krzyżu przed Kościołem Zasadniczym, gdzie nastąpi odczytanie Ewangelii i poświęcenie palm oraz procesyjne wejście z palmami do kościoła. W tym dniu przypada 18 rocznica przejścia do domu Ojca papieża św. Jana Pawła II. Po Mszy św. o godz. 20,oo zapraszamy na Apel Jasnogórski i nabożeństwo przy Relikwiach św. Papieża. Zakończenie nabożeństwa o godz. 21,37. Serdecznie zapraszamy do licznego udziału, by wynagrodzić niegodne ataki na dobre imię św. Jana Pawła II.

11. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Wzruszony Bóg” i „Zwyciężyć śmierć” – rozważanie niedzielnego Słowa Bożego; „Krzyż, jedyna nasza nadzieja” – co mówi nam dzisiaj krzyż w przestrzeni publicznej?; „Prorok, wyznawca, męczennik” – kim był Sługa Boży ks. Franciszek Blachnicki?. Zachęcamy do nabycia i wielkopostnej lektury religijnej.

12. Na realizację postanowień rekolekcyjnych przyjmijmy wsparcie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski