meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 9-10 kwietnia 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 9-10 kwietnia 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość

Zmartwychwstania Pańskiego „A”

9-10 kwietnia 2023 roku.

1. Dzisiaj radosna Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wszystkim Drogim Parafianom, przybyłym Gościom i Sympatykom naszego Sanktuarium, chorym w szpitalach i Hospicjum oraz wszystkim ludziom dobrej woli składamy najserdeczniejsze świąteczne życzenia: niech moc płynąca z Chrystusowego Krzyża i blask bijący z Pustego Grobu ożywia naszą wiarę i będzie skutecznym wsparciem w pokonywaniu trudów codzienności. Niech nadzieja uczestnictwa w zwycięstwie Chrystusa dodaje nam sił i wytrwałości w podążaniu za Zmartwychwstałym Panem. Chrystus prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!

2. Bóg zapłać za ofiary złożone na tacę w Wielki Piątek i podczas Adoracji Krzyża Świętego na utrzymanie Grobu Pańskiego w Jerozolimie oraz za ofiary złożone do puszek w ramach Akcji „Pola Nadziei” na rzecz naszego Hospicjum a także podczas Gorzkich Żali na wystrój Grobu Pańskiego. Bóg zapłać wszystkim za udział w Triduum Sacrum. Szczególne podziękowania dla naszego chóru, zespołu młodzieżowego i Służby Liturgicznej za ubogacenie liturgii. Dziękujemy też panom kościelnym za wierną służbę także w nocy, siostrom a szczególnie siostrze Janinie za przygotowanie ciemnicy, Grobu Pańskiego i wystroju kościoła oraz pani Joannie za troskę o czystość naszej świątyni. Niech Zmartwychwstały Pan obficie wynagrodzi wszelkie dobro swoimi łaskami.

3. W Niedzielę Wielkanocną otwarcie kościoła o godz. 6,oo. Uroczysta Msza św. z Procesją rezurekcyjną o godz. 7,oo. Pozostałe Msze św. o godz. 10,15; 11,3o; 13,oo i 18,oo. We Wielkanoc nie ma Mszy św. o godz. 9,oo i 20,oo !!! Przez całą Oktawę Wielkanocną codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Nowenna przed Świętem Bożego Miłosierdzia i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. Jutro II Dzień Świąt Wielkanocnych. Msze św. jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20,oo! Ofiary zbierane na tacę w II Święto przeznaczymy na potrzeby Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Katolickich Uczelni naszej diecezji. Polecamy tę kwestię Waszej łaskawej ofiarności. Tego dnia przypada 13 rocznica katastrofy smoleńskiej.

5. W Wielką Środę zmarła Longina Włodarczyk – Mama naszego ks. Biskupa. Pogrzeb we wtorek 11 kwietnia o godz. 11,oo w Rusinowie w diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

6. W środę 12 kwietnia po Mszy św. o godz. 18,oo spotkanie Rodziców dzieci I Komunijnych. Liczymy na obecność wszystkich Rodziców.

7. W czwartek 13 kwietnia spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas VII. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

8. W tym tygodniu przeżywamy Oktawę Wielkanocy. Z tego względu w najbliższy piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Tego dnia obchodzimy Święto Chrztu Polski.

9.. W sobotę 15 kwietnia odbędzie się Bydgoski Marsz Papieski. Zbiórka przy katedrze o godz. 16,45. Zakończenie Marszu Mszą św. o godz. 18,oo w Bazylice św. Wincentego a Paulo. Zachęcamy do licznego udziału i zamanifestowania swojej wdzięczności wobec św. Jana Pawła II.

10. W przyszłą niedzielę przypada Święto Bożego Miłosierdzia. O godz. 10,15 z okazji 83 rocznicy Zbrodni Katyńskiej Msza św. w intencji ofiar stalinowskiej zbrodni w Katyniu i innych miejscach kaźni. Po Mszy św. modlitwy przed kościołem przy kwaterze katyńskiej. Natomiast o godz. 11,3o zostanie odprawiona Msza św. w intencji darczyńców i ofiarodawców dla potrzebujących z naszej parafii. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji przywrócenia pokoju. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

11. W przyszłą niedzielę przedstawiciele Hospicjum osobom chętnym będą mierzyć ciśnienie krwi, oraz na podstawie wzrostu i wagi będą obliczać BMI.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Odradzająca nadzieja” – rozważanie Liturgii Słowa; „Twarzą w twarz ze Zmartwychwstałym” – uwierzyć na podstawie świadectwa; „Dlaczego ludzie dorośli proszą o chrzest?” ; „Wojtyła w teatrze” – znaczenie teatru dla przyszłego papieża; „Zmartwychwstanie dzieje się teraz” – prawda o zmartwychwstaniu odnosi się także do dzisiaj a nie tylko do przyszłości. Zachęcamy do nabycia i świątecznej lektury religijnej w rodzinnym gronie.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyły: śp. Teresa Nowak lat 76 i Longina Włodarczyk, Mama ks. Biskupa, które ze wszystkimi Zmarłymi ofiarami katastrofy smoleńskiej i zbrodni katyńskiej polecamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…………….

14. Na pogłębienie wiary i nadziei płynącej z Pustego Grobu Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski