meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 16 kwietnia 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 16 kwietnia 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

II Niedziela Wielkanocna

Święto Bożego Miłosierdzia „A”

16 kwietnia 2023 roku.

1. Dzisiaj – w II Niedzielę Wielkanocną obchodzimy Święto Bożego Miłosierdzia. Z wielką pokorą i wdzięcznością uświadamiamy sobie ogrom Bożej dobroci i miłosiernej łaskawości względem każdego z nas. O godz. 10,15 Msza święta w intencji ofiar Zbrodni Katyńskiej w 83. Rocznicę tego ludobójstwa. Po Mszy św. modlitwy przed kościołem przy kwaterze katyńskiej. O godz. 11,3o Msza św. w intencji darczyńców i ofiarodawców na rzecz najbardziej potrzebujących w naszej parafii. W łączności z Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia w intencji przywrócenia pokoju. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. Dzisiaj rozpoczyna się Tydzień Miłosierdzia.

2. Dzisiaj do godz. 14,oo przedstawiciele naszego Hospicjum będą osobom chętnym w holu kościoła południowego mierzyć ciśnienie krwi oraz na podstawie wagi ciała i wzrostu będą obliczać BMI. Natomiast w przyszłą niedzielę 23 kwietnia Parafialny Zespół Caritas w godz. 8,oo – 14,oo zaprasza na Dzień Dobra, w którego ramach będzie można skorzystać z badania słuchu oraz wziąć udział w loterii fantowej dla dorosłych i dzieci. Serdecznie zapraszamy. Przy tej okazji do puszek będzie można złożyć ofiary na potrzeby Bydgoskiej Caritas. Serdeczne Bóg zapłać za materialne wsparcie działalności charytatywnej.

3. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na nową Drogę Krzyżową, która już została zamontowana w Kościele Nawiedzenia. Niektóre stacje zostały ufundowane w całości, niektóre częściowo przez indywidualnych fundatorów, koszt pozostałych pokryjemy z tacy zebranej dzisiaj i przed miesiącem. Liczymy, że zobowiązania wobec wykonawcy uregulujemy do końca tego miesiąca. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne podziękowania Bóg zapłać!

4. W czwartek 20 kwietnia Mszą św. o godz. 10,oo rozpocznie się spotkanie ochotników cierpienia. Po Mszy św. spotkanie w Klubie „Emaus”. Tego dnia odbędzie się też spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo. Obecność wszystkich obowiązkowa.

5. W przyszłą niedzielę 23 kwietnia w Gnieźnie odbędą się Uroczystości odpustowe ku czci św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika, Patrona Polski. Tego dnia w całej Polsce przeżywać będziemy Niedzielę Biblijną oraz VII Narodowe Czytania Pisma Świętego. O godz. 16,oo spotkanie formacyjne członków Różańca Rodziców za Dzieci. Zapraszamy.

6. W dniach 10 -18 lipca br. parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Chorwacji i Medjugorie. Cena 1000 zł. i 360 euro. Bliższe informacje i możliwość zapisów we wtorek 18 kwietnia po wieczornej Mszy św.

7. Dwuweekendowy kurs dla narzeczonych odbędzie się 21-23 kwietnia i 5-7 maja br. w Parafii pw. M.B. Królowej Męczenników w Fordonie. Szczegóły na plakatach.

8. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Bądźmy miłosierni” – rozważanie ks. Redaktora Naczelnego; „Wiara z dotyku” – zamyślenia nad niedzielnym Słowem Bożym; „Miłość ze względu na brak” i „Wołanie o miłosierdzie” – miłosierdzie nie jest pojęciem abstrakcyjnym; świat potrzebuje miłosierdzia; „Obchody świętowojciechowe” – o zbliżających się gnieźnieńskich uroczystościach odpustowych. Polecamy też najnowszy numer miesięcznika „List do Pani”. Zachęcamy do nabycia i lektury.

9. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Barbara Modrzejewska lat 64; Ryszard Dec lat 70; Krystyna Żurańska lat 88; Zygmunt Nowakowski lat 90 i Zenon Wołoszyn lat 69, których ze wszystkimi Zmarłymi polecamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………….

10. Otwórzmy nasze serca na dar Bożego Miłosierdzia i Bożego błogosławieństwa.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski