meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 23 kwietnia 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne na 23 kwietnia 2023 r.

Ogłoszenia Parafialne –

III Niedziela Wielkanocna „A”

23 kwietnia 2023 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już III Niedzielę Wielkanocną – Niedzielę Biblijną. Razem z Apostołami rozpoznajemy Chrystusa przy łamaniu chleba. W ramach Niedzieli Biblijnej przed każdą Mszą św. czytamy fragment Pisma Świętego z Ewangelii wg św. Jana. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj też przeżywamy Dzień Dobra na zakończenie Tygodnia Miłosierdzia. W godz. 8,oo – 14,oo panie z Parafialnego Zespołu Caritas zapraszają chętnych Parafian do skorzystania z badania słuchu oraz do wzięcia udziału w loterii fantowej. Przy tej okazji można też będzie złożyć do skarbony ofiary na działalność charytatywną bydgoskiej Caritas. Bóg zapłać!

3. Dzisiaj w Gnieźnie odbywają się Uroczystości Odpustowe ku czci św. Wojciecha – Biskupa i Męczennika, Głównego Patrona Polski. Liturgiczna Uroczystość św. Wojciecha ze względu na Niedzielę Wielkanocną przypada w poniedziałek; we wtorek przypada Święto św. Marka Ewangelisty a w sobotę Święto św. Katarzyny Sieneńskiej – Dziewicy i Doktora K-ła, Patronki Europy. Wszystkim obchodzącym swoje imieniny na ręce ks. Wojciecha składamy najserdeczniejsze życzenia łask Bożych w obfitości oraz przemożnego orędownictwa św. Patronów.

4. W czwartek 27 kwietnia spotkanie kandydatów do bierzmowania z klas I. Rozpoczęcie udziałem we Mszy św. o godz. 18,oo.

5. Rodziny znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej, opiekujące się dziećmi w ciężkim stanie klinicznym, mogą ubiegać się o roczne stypendium Stowarzyszenia SPES. Nabór wniosków trwa do 7 maja br. Szczegóły na stronie internetowej www.dla-dzieci.spes.org.pl

6. Duszpasterstwo motocyklistów zaprasza na Mszę św. do Sanktuarium Matki Bożej w Byszewie 29 kwietnia o godz. 11,oo na rozpoczęcie sezonu motocyklowego. Szczegóły na plakacie.

7. Stowarzyszenie „Alwernia” zaprasza na bezpłatne warsztaty dotyczące depresji, schizofrenii lub in. chorób. Pierwsze spotkanie 13 maja o godz. 9,oo przy ul. Dworcowej 87.

8. W przyszłą niedzielę przypada Światowy Dzień Modlitw o Powołania.

9. Parafia nasza organizuje w dniach 10-18 lipca pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Zapisy we wtorek o godz. 18,3o. Szczegóły na plakatach.

10. Siostry Urszulanki zapraszają 3 czerwca na pielgrzymkę do Sanktuarium M.B. cierpliwie słuchającej w Rokitnie i do Sanktuarium św. Urszuli w Pniewach. Zapisy u Sióstr do 15 maja.

11. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „W drodze z Jezusem” i „Tam i z powrotem” – rozważanie Słowa Bożego; „Bóg egzaminator, policjant czy Ojciec?” – rozmowa z o. Piotrem Jordanem Śliwińskim – franciszkaninem o sakramencie pojednania; „Znak wiary i miejsce spotkania” – konsekracja kościoła pw. św. Mateusza w Fordonie. Zachęcamy do nabycia i lektury.

12. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Wiesław Jóźwiak lat 64; Rozalia Kamińska lat 86; Franciszka Greszta lat 84; Anna Winiarska lat 59; Weronika Hellak lat 87; Aleksandra Buchelt lat 96; Piotr Jurek lat 71; Ewelina Piszkowska-Jankowiak lat 82; Renata Kudła lat 73 i Jan Waligórski – ojciec siostry Lidii lat 75, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…………

13. Na rozpoznawanie Chrystusa Zmartwychwstałego w naszym codziennym życiu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski