meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 30 kwietnia 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 30 kwietnia 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

IV Niedziela Wielkanocna „A”

30 kwietnia 2023 roku.

1. Dzisiaj – w IV Niedzielę Wielkanocną przeżywamy Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Prośmy więc pokornie i wytrwale, aby Pan Żniwa wyprawił robotników na swoje żniwo. Koronka do Bożego Miłosierdzia w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo w intencji powołań.

2. W poniedziałek rozpoczynamy nabożeństwa majowe ku czci NMP, które będziemy odprawiać codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Uroczyste nabożeństwa majowe od poniedziałku do piątku będą o godz. 20,3o. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

3. We wtorek obchodzimy wspomnienie św. Atanazego – Biskupa i Doktora Kościoła; w czwartek wspomnienie św. Floriana – Męczennika a w sobotę Święto Św. Apostołów Filipa i Jakuba. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia Bożych łask w obfitości oraz skutecznego orędownictwa św. Patronów.

4. W środę przypada Uroczystość NMP Królowej Polski 232 Rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Msze św. jak w każdą niedzielę, nie będzie tylko Mszy św. o godz. 20,oo. O godz. 10,15 zapraszamy na Mszę św. w intencji naszej Ojczyzny. Od godz. 10,oo nasz chór parafialny serdecznie zaprasza na koncert pieśni maryjnych. O godz. 18,oo modlić się będziemy w intencji maturzystów o potrzebne łaski i dary Ducha Świętego na czas egzaminu dojrzałości i wyboru drogi życiowej. Serdecznie zapraszamy maturzystów i ch najbliższych.

5. We wtorek obchodzić będziemy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Prosimy o wywieszenie flag państwowych już we wtorek i pozostawienie ich na środę w związku z Rocznicą uchwalenia Konstytucji 3 Maja.

6. W czwartek 4 maja w katedrze o godz. 17,oo Msza św. w intencji powołań z udziałem naszego dekanatu. Do wspólnej modlitwy zapraszamy także przedstawicieli Stowarzyszenia Wspierania Powołań.

7. W tym tygodniu przeżywać będziemy I czwartek; piątek i sobotę maja. Godzina święta w czwartek w łączności z nabożeństwem majowym i wieczorną Mszą św. Nabożeństwo ku czci NSPJ w piątek w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo oraz na zakończenie wystawienie Najświętszego Sakramentu przed wieczorną Mszą św. Ze względu na spowiedź I piątkową wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja i wieczorna Msza św. będzie w Kościele Zasadniczym. O godz. 19,15 zapraszamy do Kościoła Nawiedzenia na I piątkowe Uwielbienie prowadzone przez młodzież. W sobotę po Mszy św. o godz. 8,oo w Kościele Nawiedzenia wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi za grzeszników z rozważaniem fatimskim i Adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 10,oo. Okazja do spowiedzi św. podczas każdej Mszy św. Spowiedź św. I piątkowa dla dzieci od godz. 17,oo.

8. Fundacja „Róże Maryi” na prośbę Sióstr Franciszkanek z Etiopii organizuje zbiórkę różańców dla podopiecznych tych sióstr. Jeżeli ktoś ma nieużywany, dobry różaniec – może go ofiarować biednym z Etiopii i pomodlić się za tę osobę, która otrzyma różaniec, a obdarowana osoba również będzie się modlić za ofiarodawcę. Na różańcu można napisać imię ofiarodawcy. Różańce można składać w Biurze Parafialnym, zakrystii lub u ks. Mirosława. Bóg zapłać!

9. Parafia nasza w dniach 10 – 18 lipca organizuje pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u ks. Proboszcza.

10. Siostry Urszulanki zapraszają 3 czerwca na pielgrzymkę do Sanktuarium M.B. cierpliwie słuchającej w Rokitnie i do Sanktuarium św. Urszuli w Pniewach. Zapisy i Sióstr do 15 maja.

11. Ze względu na dni wolne Biuro Parafialne będzie czynne dopiero w czwartek 4 maja.

12. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w domach w sobotę 6 maja w godz. przedpołudniowych. Zgłoszenia nowych chętnych w zakrystii lub w czwartek w Biurze Parafialnym.

13. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Znany głos” i „Buty najemnika” – rozważanie liturgii Słowa; „Wysłanniczka do zadań specjalnych” – rola objawień Matki Bożej; „Niech usłyszą Jego głos” – czym jest duszpasterstwo powołań; „Święto wyklęte” – o patriotyczno-religijnym charakterze Święta 3 Maja. Do Przewodnika dołączony jest „Modlitewnik” na każdy dzień maja. Zachęcamy do nabycia i lektury.

13. Przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski