meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 14 maja 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 14 maja 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

VI Niedziela Wielkanocna „A”

14 maja 2023 roku.

1. Dzisiaj – w VI Niedzielę Wielkanocną – Chrystus Pan zachęca nas do zachowywania Bożych przykazań jako wyrazu naszej miłości do Boga. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo Koronka do Bożego Miłosierdzia i nabożeństwo majowe. Bóg zapłać za ofiary złożone dzisiaj na tacę na prace remontowe i inwestycyjne w naszym Sanktuarium.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10,oo uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 46 i 57 po raz pierwszy przystąpią do Stołu Pańskiego a za tydzień uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej nr 60. Ze względu na uroczystości I Komunijne dzisiaj i w przyszłą niedzielę nie będzie Mszy św. o godz. 11,3o ! Ponieważ dzieci I Komunijne do piątku włącznie przeżywać będą Biały Tydzień Msze św. wieczorne w tym czasie będziemy sprawować w Kościele Zasadniczym. W Białym Tygodniu dzieci zajmują te same miejsca w kościele jak podczas I Komunii św.

3. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo w Kościele Zasadniczym oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku o godz. 20,3o w Kościele Nawiedzenia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

4. We wtorek przypada Święto św. Andrzeja Boboli – kapłana i Męczennika, Patrona Polski. Wszystkim Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia łask Bożych w obfitości oraz wszelkiej pomyślności każdego dnia.

5. Osoby wyjeżdżające na pielgrzymkę do Rokitna i Pniew zapraszamy na spotkanie w środę 17 czerwca po Mszy św. wieczornej i nabożeństwie majowym. Spotkanie w Kościele Nawiedzenia.

6. W czwartek 18 maja po Mszy św. o godz. 10,oo spotkanie formacyjne Ochotników Cierpienia w Klubie Emaus.

7. W piątek ze względu na Biały Tydzień o godz. 17,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Zasadniczym. Zakończenie Adoracji o godz. 17,5o Nowenną przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego, która przypada 28 maja.

8. W sobotę 20 maja po Mszy św. o godz. 10,oo nabożeństwo ku czci św. Ojca Pio, a następnie w Klubie Emaus spotkanie formacyjne Grupy Modlitewnej św. Ojca Pio.

9. Serdecznie zapraszamy młodzież klas VIII i Szkół Ponadpodstawowych na Ogólnopolskie Spotkanie Młodych na Lednicy. Wyjazd 3 czerwca o godz. 7,3o. Koszt 75 zł. Zapisy u Ks. Krzysztofa.

10. Serdecznie zachęcamy do udziału w pielgrzymce do Chorwacji i Medjugorie, którą organizuje nasza parafia w dniach 10 – 18 lipca br. Są jeszcze wolne miejsca. Zapisy u ks. Proboszcza.

11. W przyszłą niedzielę Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

12. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Prawdziwa wiara to ta, która wzbudza niepokój” – echa pielgrzymki papieża na Węgry; „Wołając o Ducha” i „Pierwsza jest miłość” – rozważanie Słowa Bożego; „Jak został królem” – o koronacji Karola III. Polecamy też najnowszy numer miesięcznika „List do Pani”. Zachęcamy do nabycia i religijnej lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Anna Szarafińska lat 89; Andrzej Tupalski lat 68; Marian Flarecki lat 75 i Zbigniew Durczak lat 76, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek…………

14. Na wierne zachowywanie Bożych przykazań przyjmijmy umocnienie Bożym błogosławieństwem.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski