meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 21 maja 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 21 maja 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego „A”

21 maja 2023 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, która przypomina każdemu wyznawcy Chrystusa cel ziemskiego pielgrzymowania jakim jest niebo. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo nabożeństwo majowe i Koronka do Bożego Miłosierdzia.

2. Dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 10,oo uczniowie klas III ze Szkoły Podstawowej Nr 60 przeżywać będą Uroczystość I Komunii św. Ze względu na tę uroczystość dzisiaj nie będzie Mszy św. o godz. 11,3o. Dzieci I Komunijne w ramach Białego Tygodnia codziennie będą uczestniczyć we Mszy św. i nabożeństwie majowym o godz. 18,oo. Z tego powodu wieczorne Msze św. w tym tygodniu będą w Kościele Zasadniczym.

3. Przypominamy, że nabożeństwa majowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. oraz dodatkowo od poniedziałku do piątku w Kościele Nawiedzenia o godz. 20,3o. Serdecznie zapraszamy.

4. W środę przypada wspomnienie NMP Wspomożycielki Wiernych, a w piątek wspomnienie św. Filipa Neri – kapłana. Tego dnia przypada również Dzień Matki. Wszystkim Solenizantom oraz naszym Drogim Mamom składamy najserdeczniejsze życzenia i dar wdzięcznej modlitewnej pamięci.

5. W piątek 50 rocznicę święceń kapłańskich obchodzi ks. Biskup Jan Tyrawa – Biskup Senior naszej diecezji, natomiast 16 rocznicę święceń obchodzi ks. Wojciech. Z tej okazji o godz. 18,oo Mszę św. będą koncelebrowali księża Jubilaci, koledzy kursowi ks. Wojciecha. Składając wszystkim najserdeczniejsze życzenia zapraszamy do modlitewnej wspólnoty w intencji Jubilatów.

6. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, która kończy liturgiczny Okres Wielkanocny, jednak w Polsce okres spowiedzi wielkanocnej trwa do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej. Prosimy więc każdego, kto jeszcze nie dopełnił tego obowiązku, aby to uczynił w ciągu najbliższych 2 tygodni.

7. W przyszłą niedzielę 28 maja przypada 42 rocznica śmierci bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego – Prymasa Tysiąclecia. O godz. 16,oo w Klubie Emaus spotkanie formacyjne Rodziców Różańca za dzieci. Zapraszamy także nowych chętnych do tej modlitwy, szczególnie Rodziców dzieci I Komunijnych.

8. W dniach 10 – 18 lipca organizujemy pielgrzymkę do Chorwacji i Sanktuarium Maryjnego w Medjugorie. Można się jeszcze zapisywać u ks. Proboszcza lub w Biurze Parafialnym. Serdecznie zachęcamy.

9. W kinach od 19 maja wyświetlany jest film pt. „Niebo nie może czekać”. Jest to historia bł. Carla Acutisa, Patrona młodzieży, którego relikwie niebawem będziemy gościć w naszej parafii.

10. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” można przeczytać: „Dopełniamy się dzięki różnicom” – felieton ks. Redaktora Naczelnego; „Słabi z wielką misją” – rozważanie niedzielnego Słowa Bożego; „Nie chodzi o miejsce we wszechświecie” – co my wiemy o niebie; „Posługa miłości” – święcenia diakonatu w Bydgoszczy. Zachęcamy do nabycia i lektury.

11. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Kazimierz Ślaski lat 72; Jan Węgrzyński lat 82; Józefa Zakrzewska lat 72; Maria Klarkowska lat 82 i Barbara Chodorowska lat 90, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie………….

12. Na wytrwałe podążanie za Chrystusem ku niebu przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski