meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 28 maja 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 28 maja 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Zesłania Ducha Świętego „A”

28 maja 2023 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Razem z Maryją i Apostołami gromadzimy się w naszym parafialnym Wieczerniku, aby przyjąć dary i moc Ducha Świętego. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo i nabożeństwem majowym Koronka do Bożego Miłosierdzia o rychłą kanonizację Prymasa Tysiąclecia, w 42 rocznicę Jego śmierci.

2. Jutro II dzień „Zielonych Świąt” – Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz. 7,oo; 8,oo; 10,oo i 18,oo w Kościele Nawiedzenia.

3. Przypominamy, że jeszcze do środy odprawiamy nabożeństwa majowe w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo oraz uroczyste o godz. 20,3o.

4. W środę przypada Święto Nawiedzenia NMP. Tego dnia w Kościele Nawiedzenia przypada wieczysta Adoracja Najświętszego Sakramentu. Wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy św. o godz. 10,oo i całodzienna Adoracja do godz. 18,oo. Prosimy Żywy Różaniec oraz wszystkie grupy duszpasterskie działające w naszej parafii, także młodzież i dzieci o takie rozplanowanie swego czasu, aby znaleźć chociaż chwilę na Adorację Pana Jezusa. O godz. 16,oo w Klubie Emaus spotkanie wszystkich członków Żywego Różańca. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 18,oo. Prosimy, aby w tej Mszy św., która będzie sprawowana jako dziękczynna w intencji Żywego Różańca, uczestniczyły poczty sztandarowe poszczególnych duszpasterstw z naszej parafii. W środę o godz. 19,oo w Klubie Emaus spotkanie organizacyjne dla młodzieży wyjeżdżającej na Lednicę. O godz. 20,3o ostatnie nabożeństwo majowe.

5. W czwartek przypada Święto ku czci Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Godzina święta i nabożeństwo czerwcowe w łączności z wieczorną Mszą św. Tego dnia obchodzimy Międzynarodowy Dzień Dziecka. Pamiętajmy w modlitwach o naszych najmłodszych. Jest to pierwszy czwartek czerwca.

6. W I piątek 2 czerwca o godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie nabożeństwem czerwcowym przed wieczorną Mszą św. Okazja do spowiedzi św. podczas Mszy św. porannych w Kościele Nawiedzenia, a od godz. 16,3o w Kościele Zasadniczym dla dzieci, także dzieci rocznicowych. Spowiedź dla dorosłych i młodzieży id godz. 17,3o. Tego dnia przybywają do nas Relikwie bł. Carla Acutisa – Patrona młodzieży. O godz. 19,15 w Kościele Nawiedzenia wprowadzenie Relikwii nabożeństwo uwielbienia. Do wspólnej modlitwy zapraszamy młodzież szczególnie tegorocznych maturzystów i tych, którzy przyjęli w tym roku Sakrament Bierzmowania oraz kandydatów do bierzmowania z klas VII i VIII. Relikwie bł. Carla Acutisa będziemy mogli też uczcić w sobotę 3 czerwca podczas Mszy św. o godz. 7,oo; 8,oo i 10,oo. Po Mszy św. o godz. 10,oo możliwość uczczenia Relikwii do godz. 12,oo. Pożegnanie Relikwii Modlitwą Anioł Pański o godz. 12,oo.

7. W sobotę 3 czerwca I sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci NMP w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec z rozważaniem fatimskim wynagradzający Maryi za grzeszników i Adoracja do godz. 10,oo. Tego dnia wspomnienie świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.

8. W przyszłą niedzielę Uroczystość Najświętszej Trójcy, która kończy czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej. O godz. 11,3o Rocznica I Komunii św. uczniów klas IV. Zapraszamy te dzieci wraz z Rodzicami do wspólnej modlitwy. Jeśli to możliwe dzieci prosimy, by przybyły w strojach I komunijnych. W niedzielę 4 czerwca Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca.

9. Nabożeństwa czerwcowe ku czci NSPJ odprawiać będziemy od czwartku codziennie w łączności z Mszą św. wieczorną o godz. 18,oo. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. W środę ks. Proboszcz będzie urzędował w Biurze Parafialnym tylko do godz.16,3o.

11. Serdecznie zapraszamy do udziału w lipcowej pielgrzymce do Chorwacji i Medjugorie. Są jeszcze wolne miejsca. Szczegółowe informacje u ks. Proboszcza.

12. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Obdarowani” – refleksje nad lekturą Słowa Bożego; „Lęk nasz powszedni” – rozmowa z Bartłomiejem Taurogińskim, psychiatrą i psychoterapeutą o problemach emocjonalnych Rodziców i dzieci; „Nauka pyta wiarę, wiara – naukę” – felieton Tomasza Królaka; „Wykuwanie Orędzia” – jak powstawał ostateczny tekst Orędzia biskupów polskich do niemieckich. Do gazety dołączony jest Modlitewnik na każdy dzień czerwca. Zachęcamy do nabycia i lektury.

13. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Eugeniusz Wójcik lat 89; Antoni Sosnowski lat 101; Kazimierz Biliński lat 80 i Lidia Włódarczak lat 82, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Miłosiernemu Bogu. Wieczny…

14. Na owocne działanie w nas Ducha Świętego przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski