meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 4 czerwca 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 4 czerwca 2023 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

Uroczystość Trójcy Przenajświętszej „A”

4 czerwca 2023 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy Uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Uświadamiamy sobie obecność jednego i jedynego Boga w trzech Osobach: Boga Ojca, który nieustannie stwarza i podtrzymuje w istnieniu cały wszechświat; Syna Bożego, który dokonuje dzieła odkupienia oraz Ducha Świętego, który ożywia i uświęca cały świat. Z racji I niedzieli miesiąca wystawienie i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu w Kościele Nawiedzenia. Zakończenie Adoracji po Mszy św. o godz. 13,oo. Udajmy się tam na chwilę osobistej modlitwy, by podziękować Chrystusowi za Jego obecność pośród nas w tajemnicy Eucharystii. Podczas Mszy św. o godz. 11,3o uczniowie klas IV przeżywać będą rocznicę I Komunii św. O godz. 15,oo Koronką do Bożego Miłosierdzia w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca. W łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo nabożeństwo czerwcowe i Koronka do Bożego Miłosierdzia. Dzisiaj kończy się czas spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

2. Przypominamy, że nabożeństwa czerwcowe odprawiamy codziennie w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo.

3. W poniedziałek przypada wspomnienie św. Bonifacego – Biskupa i Męczennika

4. W czwartek przypada Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. W Boże Ciało Msze św. o godz. 7,3o; 9,oo; 10,15 – po której wyruszy Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy. W miejsce Mszy świętych o godz. 11,3o i 13,oo będzie tylko jedna Msza św. bezpośrednio po zakończeniu Procesji Eucharystycznej, gdyż udział w procesji nie zwalnia z obowiązku uczestniczenia we Mszy św. Ostatnia Msza św. o godz. 18,oo. W Boże Ciało nie ma Mszy św. o godz. 20,oo !

5. W Boże Ciało Procesja Eucharystyczna przejdzie jak w latach ubiegłych nast. trasą: ulicami ks. J. Popiełuszki, Białogardzką, Białostocką, Łomżyńską i ks. J. Popiełuszki. Zakończenie przed Kościołem Nawiedzenia. Prosimy o pomoc przy budowie I ołtarza przy ul. Białogardzkiej Stowarzyszenie Rodzin Katolickich, Legion Maryi i Różaniec Rodziców za dzieci – odpowiedzialny ks. Wiesław; II ołtarza przy ul. Białostockiej Neokatechumenat – odpowiedzialny ks. Mirosław; III ołtarza przy ul. Łomżyńskiej młodzież i Służbę Liturgiczną – odpowiedzialny ks. Krzysztof i IV ołtarza przy Kościele Nawiedzenia Nadzwyczajnych Szafarzy Komunii św. i Bractwo Ochotników Cierpienia – odpowiedzialny Ks. Wojciech. Prosimy o udekorowanie okien naszych mieszkań nie tylko na trasie procesji. Niech to będzie zewnętrzny wyraz naszej wiary i miłości do Chrystusa Eucharystycznego. Bardzo prosimy o liczny udział w procesji dzieci I Komunijnych w strojach; dziewczynki do sypania kwiatów oraz dzieci do niesienia emblematów religijnych. Serdecznie prosimy Rodziców, by zmobilizowali swoje pociechy do zaangażowania się w aktywny udział w tej Uroczystości. Prosimy o udział pocztów sztandarowych i przedstawicieli wszystkich duszpasterstw parafialnych. Prosimy o przyniesienie i pomoc w zabezpieczeniu kwiatów do sypania nie tylko na Boże Ciało, ale również całą Oktawę. W holu przy zakrystii będą kosze na kwiaty do sypania. Przez całą Oktawę Bożego Ciała procesja Eucharystyczna w łączności z wieczorną Mszą św. o godz. 18,oo. Z tego powodu wieczorne Msze św. podczas Oktawy będą w Kościele Zasadniczym. Próba przed sypaniem kwiatów dziewczynek I Komunijnych, rocznicowych i innych chętnych w środę o godz. 17,oo przed Kościołem Zasadniczym. Spotkanie mężczyzn chętnych do niesienia baldachimu i prowadzenia kapłana w procesji w poniedziałek po wieczornej Mszy św. na plebanii.

6. Z okazji Dnia Dziecka harcerze z naszej parafii w przyszłą niedzielę 11 czerwca zapraszają na festyn w godz. 10,oo – 14,oo. Festyn odbędzie się w ogrodzie przy plebanii. Tam też będzie czynna kawiarenka harcerska. Dochód z festynu zasili organizację harcerskiego obozu.

7. W tym tygodniu ks. Proboszcz będzie urzędował w Biurze Parafialnym w poniedziałek zamiast w środę w godz. 16,oo – 17,3o.

8. Zbliża się czas Bydgoskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. W przyszłą niedzielę 11 czerwca nasza grupa Czerwono-Czarna będzie obecna podczas każdej Mszy św. ze swoim Przewodnikiem ks. Krzysztofem Klóską, który wygłosi do nas Słowo Boże. Po Mszach św. pielgrzymi będą przed kościołem zbierać ofiary do puszek z przeznaczeniem na pokrycie kosztów tegorocznej pielgrzymki.

9. Przy wyjściu z kościoła lub w zakrystii można nabyć prasę katolicką. W „Przewodniku” warto przeczytać: „Trójjedyna miłość” oraz „O miłości i wierze” – rozważanie niedzielnego Słowa Bożego; „Procesja z innego świata” – o procesji w Boże Ciało; „Świecki u źródła” – o podejściu ludzi świeckich do właściwego przeżywania Eucharystii; „Język to podstawa naszej tożsamości” – rozmowa ze znanym aktorem Aleksandrem Machalicą; „Czy kochasz Mnie?” – świecenia kapłańskie w Bydgoszczy. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu próg wieczności przekroczyli: śp. Elżbieta Zielińska lat 66; Halina Giza lat 75 i ks. kan. Maciej Gutmajer lat 77, pierwszy proboszcz parafii pw. Opatrzności Bożej w Bydgoszczy, których ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożemu Miłosierdziu. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie….

11. Przyjmijmy Boże błogosławieństwo w Imię Trójcy Przenajświętszej.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2023

Design & hosted by Paweł Lewandowski