meczennicy


Parafia
Świętych Polskich Braci Męczenników
w Bydgoszczy

"Świątynia ta ma upamiętniać po wieczne czasy wszystkich bezimiennych Polaków, którzy oddawali swoje życie za wiarę i ojczyznę, a nie zostali wyniesieni na ołtarze."

prymas Stefan Wyszyński  

Jesteś tutaj: Home Ogłoszenia parafialne Ogłoszenia Parafialne na 28 stycznia 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne na 28 stycznia 2024 roku.

Ogłoszenia Parafialne –

IV Niedziela zwykła „B”

28 stycznia 2024 roku.

1. Dzisiaj przeżywamy już IV Niedzielę zwykłą. Chrystus Pan pokazuje nam swoją Boską moc oraz władzę nad grzechem i złym duchem. O godz. 10,15 Msza św. w intencji mieszkańców z ulic: Dunikowskiego; Łomżyńskiej; Modrakowej; Śliwińskiego; Rysiej; Rumiankowej; Sasankowej; Solnej i Szarej. W intencji mieszkańców z tych ulic w Kościele Nawiedzenia do godz. 14,oo wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Po każdej Mszy św. zapraszamy na wspólną modlitwę i 10 różańca w Kościele Nawiedzenia. W przyszłą niedzielę 4 lutego na Mszę św. o godz. 10,15 zapraszamy mieszkańców z ulic: Szarych Szeregów; Szpitalnej; Walecznych; Zajęczej; Złotowskiej; 15 Dywizji Piechoty Wlkp. I Wojska Polskiego. W ich intencji do godz. 14,oo w Kościele Nawiedzenia będzie wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Jeszcze raz zapraszamy do wspólnej modlitwy. We wtorek kończymy tegoroczną kolędę. Bardzo serdecznie dziękujemy za życzliwe przyjęcie, złożone ofiary i wspólną modlitwę podczas Mszy św. i Adoracji Najświętszego Sakramentu w kościele. Bóg zapłać!

2. Dzisiaj o godz. 16,45 nasz chór parafialny „Exsultate Deo” zaprasza wszystkich do Kościoła Zasadniczego na wspólne śpiewanie kolęd. Po kolędowaniu Msza św. o godz. 18,oo.

3. W środę obchodzimy wspomnienie św. Jana Bosko – kapłana, założyciela Zgromadzenia Księży Salezjanów. Obchodzącym Imieniny życzymy wszelkich łask i Bożego błogosławieństwa. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota lutego. Godzina święta w czwartek w łączności z wieczorną Mszą św. po Mszy św. Stowarzyszenie Wspierania Powołań zaprasza na spotkanie w Sali Konferencyjnej na plebanii. Okazja do spowiedzi św. w piątek podczas Mszy św. Dodatkowo spowiedź św. dla dzieci od godz. 16,3o a dla wszystkich od godz. 17,3o w Kościele Zasadniczym. Nabożeństwo maryjne w sobotę w łączności z Mszą św. o godz. 7,oo. Po Mszy św. o godz. 8,oo wystawienie Najświętszego Sakramentu, różaniec wynagradzający z rozważaniem fatimskim i indywidualna Adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 10,oo.

4. W piątek przypada Święto Ofiarowania Pańskiego tradycyjnie nazywane Świętem M.B. Gromnicznej; Dzień Życia Konsekrowanego. Msze św. o godz. 7,oo; 8,oo i 10,oo w Kościele Nawiedzenia. O godz. 17,oo w Kościele Zasadniczym wystawienie i Adoracja Najświętszego Sakramentu. Nabożeństwo i litania do NSPJ na zakończenie Adoracji przed Mszą św. o godz. 18,oo. Święcenie świec w łączności z każdą Mszą św. Ofiary zbierane na tacę w piątek przeznaczymy na wsparcie zakonów kontemplacyjnych. W piątek o godz. 19,15 młodzież i zespół „Laudate” zapraszają na wieczór uwielbienia w Kościele Nawiedzenia. W piątek Biuro Parafialne będzie nieczynne!

5. Chorych i osoby w podeszłym wieku nawiedzimy z sakramentami św. w domach w sobotę 3 lutego w godz. przedpołudniowych. Nowych chętnych można zgłaszać w zakrystii lub Biurze Parafialnym w godz. urzędowania do czwartku włącznie.

6. Osoby pragnące wyjechać na kwietniową pielgrzymkę do Włoch mogą się jeszcze dzisiaj zapisywać po Mszy św. w zakrystii.

7. W przyszłą niedzielę 4 lutego Koronką do Bożego Miłosierdzia o godz. 15,oo w Kościele Nawiedzenia rozpocznie się spotkanie Żywego Różańca i Różańca Rodziców za Dzieci. Serdecznie zapraszamy także nowych chętnych.

8. W sobotę 10 lutego do godz. 11,oo przy kościele będzie zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (sprzęt RTV i AGD, komputery itp.). Przychód z akcji organizowanej przez Green Office Ecologic oraz Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „pro Missio” pozwoli na wsparcie polskich misjonarzy pracujących w Zambii, Kamerunie i Kenii. Prosimy, by ten zużyty sprzęt przynieść dopiero w sobotę rano, gdyż o godz. 11,oo planowany jest jego odbiór.

9. Przy wyjściu z kościoła można nabyć prasę katolicką. W najnowszym „Przewodniku” można przeczytać: „Odrzucić lęk” i „Moc Słowa” – zamyślenie nad niedzielnym Słowem Bożym; „Więcej dostałem niż dałem” – rozmowa z diakonem Dominikiem Dubielem – jezuitą, o radości płynącej z życia radami ewangelicznymi; „Przyjaciel potrzebny od zaraz” – o potrzebie i znaczeniu prawdziwej przyjaźni; „Fidei donum znaczy dar wiary” – o pierwszych misjonarzach z Archidiecezji Gnieźnieńskiej w Papui Nowej Gwinei. Do „Przewodnika” dołączony jest Modlitewnik „5 Minut z Bogiem” na każdy dzień lutego. Zachęcamy do nabycia i lektury.

10. W minionym tygodniu Pan powołał do wieczności: śp. Jadwigę Stępień lat 79 i Teresę Cyranowicz lat 89, które ze wszystkimi Zmarłymi powierzamy Bożej łaskawości. Wieczny odpoczynek……….

11. Na przyjmowanie wdzięcznym i otwartym sercem uzdrawiającej mocy Chrystusa przyjmijmy Boże błogosławieństwo.

Proboszcz

Ks. Józef Kubalewski

Drukuj PDF

Msze Święte

Niedziela:
7.30, 9.00, 10.15, 11.30, 13.00, 18.00, 20.00
Dni powszednie:
[roraty 6.30] 7.00, 8.00, 10.00, 18.00
Święta zniesione:
7:30, 9:00, 10:15, 18:00 

Więcje informacji w zakładce Liturgia

Copyright © 2024

Design & hosted by Paweł Lewandowski